Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виза 189, 190 Данаил и Мая

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Виза 189, 190 Данаил и Мая

    Здравейте на всички във форума!!!

    Реших да създам отделна тема с нашия случай (на мен и приятелката ми), за да е по-лесно за всички, които искат да прочетат, споделят или разкажат своя опит в предизвикателството Австралия

    През Декември взехме решение да започнем събирането на пари и документи за Австралийска виза, като в началото се бяхме насочили към subclass 190, заради опасенията ми, че няма да ни достигнат точки за independant 189. Благодарение на мненията на няколко човека тук във форума, вече клоним към 189, въпреки че може би сме на ръба, в зависимост от акредитациите на съответните институции.

    Основен кандидат съм аз
    Възраст 29г. - 30т;
    Образование - имам бакалавърска степен по индустриален мениджмънт от техническия в Бургас (попада в SOL - Engeneer Managament) и до средата на годината трябва да завърша Магистър, дистанционна форма Счетоводство и Контрол в УНСС (попада в SOL - Accountant General) - 2 годишна форма на обучение. - 15 точки, ако дистанционната форма, макар и part time я признаят, дори принизят до бакалавър..
    Опит - 4 години счетоводител. Благодарение на NikiG разбрах, че препоръката е като благата дума "широки порти отваря", та имам реални шансове с добри препоръки от експерт-счетоводител (акредитиран от ACCA) да ми се признаят поне 12 от последните 24 месеца - 5т.;
    Език - имам сертификат от Британика FCE (First Certificate in English) което споредhttp://www.examenglish.com/examscomparison.php се явява нещо като 6 или 6,5 не е ясно точно. Очевидно трябва да държа IELTS, но лично за себе си смятам, че 7 няма да бъде такъв проблем, дори ако се наложи на 2 пъти. Искам ужасно много да изкарам 8, но покриването на всички компоненти с такъв резултат е завидно постижение и ужасно трудно начинание... - 10т.;

    До тук - заветните 60 точки. НО (нали знаете, няма как да няма "НО") до колкото разбрах от четене по форумите тези с 60 точки са на опашката и поканите се изпращат първо към онези кандидати, които имат повече събрани точки и след това тези с 60, не се знае обаче кога ще изпратят и дали ще изпратят покана в рамките на 3те години за отговор

    Моментът на надежда е точки от партньора. Тя е на 31, има образование бакалавър Социални дейности и Магистър Организационен психолог от СУ (и двете попадат в SOL); изкара един курс миналото лято по английски, където постигна резултат около 5 и сега вероятно ще запише курса при Британския съвет, за да се опита да изкара поне 6 на IELTS. Проблемът е, че както повечето хора у нас - не работи това което учи (рекламен мениджър) и специалността не е търсена, т.е. няма как да се търси признаване на стажа. (5т. ???? )
    Ако точките, в крайна сметка не ни стигнат - ще опитаме със subclass 190, ACT - Canberra - там имат номинации за счетоводители, но за сега е backup вариант.

    Въпросът ми, по-скоро ще се радвам някой с подобен случай да разкаже - как минават акредитациите на дипломи и стаж на счетоводители, кое избрахте за акредитираща институция CPAA/ICAA/IPA, аз лично се спрях на CPAA. Имали ли сте проблеми с признаването на дипломи от УНСС (особено part time, т.нар. дистанционна форма)?
    Относно партньора - липсата на стаж по специалността оказва ли влияние върху това дали може да донесе точки, ако всички други критерии са изпълнени?
    Ние не сме женени, все още, за което знам, че трябва да доказваме връзка (финансова ) поне от година. Ако се оженим преди подаване на документи, това променя ли ситуацията с доказателствения материал?

    Благодаря на всички за отделеното време, ще се радвам да споделяме мнения и опит от тук насетне.
    Поздрави и успех!!!
    Данаил

    #2
    Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

    Здравейте Данаил и Мая:-)
    Аз ще ви отговоря само в частта с асесмънта на Мая. За магистратурата по организационна психология няма никакъв шанс да бъде призната, така че да се откажете от тази възможност. Аз минах през асесмънт по същата специалност и не ми признаха магистратурата, защото не е 2 г. както искат те, а 1 г. Още повече, че тази организация иска 7 на всеки модул на IELTS, но академик! Разучете повече как стоят нещата със социалните дейности. Направило ми е впечатление, че на всички професии, които са свързани с работа с хора се иска по-високо ниво на английски. Така че помислете добре дали от гледна точка на усилията, парите и енергията, които се хвърлят, дали не е по-добре да потърсите друг начин за тези 5 т. (спонсорството например).
    Ние с моя приятел също не сме женени, но решихме да доказваме връзка, а не да се женим, защото може да изглежда съмнително. По тази причина се отказахме и от общата банкова сметка, защото тя трябва да е активна поне 8 м. и от нея да се плащат сметки. (по времето, когато се отказахме да я правим не знаехме, че ще имаме 8 м. до издаването на визата:-)))) Имаме обща адресна регистрация и сметки на наше име, които идват на този адрес. Надявам се това да е достатъчно.
    Пожелавам ви много успех!

    Comment


      #3
      Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

      Привет Kaliuka!!!

      Благодаряти искрено за отговора, доста яснота внася опита с признването (непризнаването) на Оганизационата психология.

      На мен ми се иска да избегне варианта с state nominaion, защто ще сме ограничени единствено до ACT Канбера, в което разбира се няма нищо лошо, но все пак.

      Опциите за повече точки са, до колкото проверявах, следните:
      1. Да изкарам 8 на IELTS, което автоматично прави кандидатурата ни със 70т.;
      2. От CPAA да признаят 3 от 4те години стаж, които имам и да взема 10т, вмесо 5т, така ще имаме 65, без assessment на патньора.
      3. State nomination - 5т., ако нито един от горните варианти не проработи и поискат band 7 IELSTS за признаане на дипломата за социален работник от приятелката ми.

      Поздрави,
      Данаил

      Comment


        #4
        Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

        Kaliuka, се оказа права:

        http://www.aasw.asn.au/careers-study...e-requirements - English Language Requirements, AASW (Australian Association of Social Workers)

        "...Obtained a score of 7 or more in each component (listening, reading, writing and speaking) of the Academic IELTS. More detailed information on the IELTS process can be found by clicking here..."

        За всички, които искат да акредитират специалност Социален работник, band 7 IELTS - minimum requirement.

        Ние продължаваме по нашия път...очевидно ще трябва да се стягам и да изкарам Proficiency in English

        Поздрави от нас!!!

        Comment


          #5
          Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

          Всъщност, като се замисли човек, е нормално за професиите, които изискват много високо ниво на социално взаимодействие и създаване на доверие да искат да се говори свободно английски. Представи си в България психологът да ти срича български и на всеки 2 думи да ти казва - не разбирам:-))))
          Моят съвет е да действаш на трите фронта едновременно и каквото излезе! Т.е. да се опиташ целият ти стаж да бъде признат + да се подготвяш за 8 на IELTS + да обмисляш спонсорството.
          :-)
          Пътят е дълъг и може да бъде трънлив, но не трябва да забравяме, че искаме да направи крачката от най-нещастната към най-щастливата страна в света! Така че си струва!:-)

          Comment


            #6
            Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

            Здравейте приятели!!!

            В момента сме на ниво - курсове по английски и въпросът ми е много кратък?

            British Council;
            Britanica;
            Avo Bell.

            Ако някой е изкарвал скоро курс при един от посочените или някой друг, разбира се, ще се радвам да сподели опит и мнение!

            Става въпрос за София-град.

            Благодаря на всички отзовали се.

            Поздрави,
            Данаил и Мая

            Comment


              #7
              Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

              Здравей Данаиле,

              Мои познати ходиха на курсове по английски в Британския и въобще не бяха очаровани. Освен скъпите материали,бяха оставени да се подготвят кажи-речи сами.Не знам какво е нивото Ви на английски, но мисля, че в сайтовете има достатъчно информация, и ако човек има желание и време може да се подготви и сам. Все пак, всеки преценява за себе си.

              Comment


                #8
                Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

                Привет, Поли!

                Благодаря ти за отговора. За съжаление и аз чувам все повече негативни отзиви за Британския съвет.
                Аз лично съм доволен от Британика, като ниво на преподаване и персонално отношение към всеки един от курса. Въпросът е, че аз имам сертификат, който е Cambridge ESOL, а не IELTS. За това исках да разбера дали някой е ходил на курсове специално за IELTS изпита и как се чувства след това.

                А за самостоятелната подготовка...определено съм на противоположното мнение Няма да изпадам в подробности, но аз дълги години се "самоподготвям" за това сега имам често повтарящи се грешки, които трудно отстранявам, защото съм ги заучил по грешния начин..

                Всеки сам преценя, все пак.

                Аз съм на ниво 6.5/7 IELTS и вероятно ще се подготвя с он-лайн тестовете и материалите за IELTS. Като начало. Ако не изкарам задоволителен резултат, ще се ходи по курсове. Приятелката ми има нужда от по-солидни знания и за това търся подходящо място за нея.

                Поздрави от нас!
                Д&M

                Comment


                  #9
                  Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

                  Написано от Danail Petrov Виж мнението
                  Привет, Поли!

                  Благодаря ти за отговора. За съжаление и аз чувам все повече негативни отзиви за Британския съвет.
                  Аз лично съм доволен от Британика, като ниво на преподаване и персонално отношение към всеки един от курса. Въпросът е, че аз имам сертификат, който е Cambridge ESOL, а не IELTS. За това исках да разбера дали някой е ходил на курсове специално за IELTS изпита и как се чувства след това.

                  А за самостоятелната подготовка...определено съм на противоположното мнение Няма да изпадам в подробности, но аз дълги години се "самоподготвям" за това сега имам често повтарящи се грешки, които трудно отстранявам, защото съм ги заучил по грешния начин..

                  Всеки сам преценя, все пак.

                  Аз съм на ниво 6.5/7 IELTS и вероятно ще се подготвя с он-лайн тестовете и материалите за IELTS. Като начало. Ако не изкарам задоволителен резултат, ще се ходи по курсове. Приятелката ми има нужда от по-солидни знания и за това търся подходящо място за нея.

                  Поздрави от нас!
                  Д&M
                  Аз силно апелирам да се прегледат темите малко по-назад. Форумът е малък, потребителите - също малък брой. Не е проблем човек да прегледа темите. Има специална тема за IELTS, където лично аз доста подробно съм обяснила и за курсовете в Британика, и за тези в Британски съвет.

                  Comment


                    #10
                    Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

                    Написано от chudenka Виж мнението
                    Аз силно апелирам да се прегледат темите малко по-назад. Форумът е малък, потребителите - също малък брой. Не е проблем човек да прегледа темите. Има специална тема за IELTS, където лично аз доста подробно съм обяснила и за курсовете в Британика, и за тези в Британски съвет.
                    Привет!

                    Съжалявам, ако съм наводнил форума с вече задавани въпроси, на които е подробно отговаряно.
                    След като отбеляза, открих коментарите, по темата за IELTS, които си пуснала...Британския съвет ме загуби тотално.
                    Аз лично бях в Британика на курс (2012) - девойката, беше преподавател с 11години опит (от 24 годишна преподава), Английска и Руска филология от СУ. Изключително съм доволен от начина, по който преподаваше, защото ми помогна да отуча грешно заучени фрази, структури на изречения и прочие....
                    Може би Аво Бел. Ще трябва да открия дали някой е ползвал техните услуги за IELTS.
                    Но все по-често си мисля за самоподготовка.

                    Поздрави от мен!

                    Comment


                      #11
                      Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

                      Написано от Danail Petrov Виж мнението
                      Привет!

                      Съжалявам, ако съм наводнил форума с вече задавани въпроси, на които е подробно отговаряно.
                      След като отбеляза, открих коментарите, по темата за IELTS, които си пуснала...Британския съвет ме загуби тотално.
                      Аз лично бях в Британика на курс (2012) - девойката, беше преподавател с 11години опит (от 24 годишна преподава), Английска и Руска филология от СУ. Изключително съм доволен от начина, по който преподаваше, защото ми помогна да отуча грешно заучени фрази, структури на изречения и прочие....
                      Може би Аво Бел. Ще трябва да открия дали някой е ползвал техните услуги за IELTS.
                      Но все по-често си мисля за самоподготовка.

                      Поздрави от мен!
                      То не е въпросът в наводняване...темата си е твоя и може да си я наводняваш. Но ако искаш отговори, първо би било редно сам да ги потърсиш по една единствена причина: твърде възможно е човек, който веднъж се е постарал да отговори достатъчно изчерпателно, да не го направи пак, особено при липса на време. Аз самата вчера бая се замислих дали да пиша пак. За теб самия (в случая) и за всички търсещи отговори, е добре да се поровят мъничко и ако нещо наистина не е дискутирано или търсят по-актуално становище, тогава да се пита. Че ако се отговаряше и преповтаряше едно и също за всеки регистриран потребител, леле-мале.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

                        Самоподготовката по първите части е добър вариант, успях да изкарам 8.5/8 слушане/четене. За писане и говорене почти без подготовка по 5.5, без да съм посещавал каквито и да е курсове.
                        От 7/02 започва курс по разговорен в Британския съвет, на който се записах, нивата са Pre-Intermediate и Intermediate, ще напиша какво ми е мнението после.
                        Обмислям и вариант за частен учител, пак само за разговорен, но все още не съм успял да намеря препоръки за добър такъв.
                        iHerb.com

                        Comment


                          #13
                          Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

                          На мен проблема ми е най-вече, четене т.нар Use of English. За слушане и говорене със самоподготовка може и да изкарам 8, на писането - с много упражнения 7.5/8 зависи от концентрацията. Проблемът ми е най-вече четенето, защото пропускам важни елементи oт текста и това може да ми коства по-ниска оценка. В момента работата ми изисква основно писане, слушане и говорене, за това съм толкова уверен.

                          Струвал ли си човек за 1 модул да похарчи сума пари? Не знам - може и да не съм прав.

                          Основното, обаче в избора на курс е повишаване нивото на приятелката ми и търсенето за най-подходящото място за нея.

                          Excilebg - ще се радвам да споделиш опит от BC.

                          Поздрави,
                          Данаил

                          Comment


                            #14
                            Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

                            Написано от Danail Petrov Виж мнението
                            На мен проблема ми е най-вече, четене т.нар Use of English. За слушане и говорене със самоподготовка може и да изкарам 8, на писането - с много упражнения 7.5/8 зависи от концентрацията. Проблемът ми е най-вече четенето, защото пропускам важни елементи oт текста и това може да ми коства по-ниска оценка. В момента работата ми изисква основно писане, слушане и говорене, за това съм толкова уверен.

                            Струвал ли си човек за 1 модул да похарчи сума пари? Не знам - може и да не съм прав.

                            Основното, обаче в избора на курс е повишаване нивото на приятелката ми и търсенето за най-подходящото място за нея.

                            Excilebg - ще се радвам да споделиш опит от BC.

                            Поздрави,
                            Данаил
                            А есе писал ли си? Ако може да намериш читав преподавател, който е запознат с формата на изпита, да ти оцени няколко есета, ще е добър ориентир.

                            Comment


                              #15
                              Отг: Виза 189, 190 Данаил и Мая

                              Писал съм, но да си призная отдавна (2012) по време на курса в Британика. Основно мейли и официална кореспонденция пиша в момента.

                              Ще се опитам да се свържа с преподавателката, при която бях.

                              Благодаря за съвета!

                              Comment

                              Working...
                              X