Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имаме кейс офисър - след 5г 4м

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Имаме кейс офисър - след 5г 4м

    Най-накрая.
    Иска много малко неща:
    на мен характер и документи за връзката
    на Иван само английски
    Ми да се захващаме

    #2
    Отг: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

    Честито Ники!
    Освен кейс офисър, май си имаш и рекорд за Гинес!
    Успех във взимането на виза! Дали ще я използваш е друга тема

    Comment


      #3
      Отг: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

      Прекрасна новина Ники :-)

      Хайде бързо набавяйте документите и ... на по-големият съседен остров :-)

      Поздравления.

      Jorje

      Comment


        #4
        Отг: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

        Леле, Ники! Доживяхме!

        И сега?!?



        Ние сме в АУ от близо 3 седмици вече и си действаме по оправяне на статут, едно-друго...Вече сме комшии.

        Comment


          #5
          Re: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

          Разменихме по писмо с кейс офисъра. Разбрахме се - ще чака.
          Ще му набавя свидетелствата за съдимост от САЩ, БГ и НЗ (утре отивам за отпечатъци в пощата за САЩ - ново дваЕсе: навремето ги правиха в милицията и не струваха нищо; сега са се изхитрили и ги правят в пощата, но струват $50). Ще помоля баща ми да извади от БГ. Отделно ще му пратя документи за връзката - това мисля, че ще е лесно - заедно сме отишли в НЗ и т.н. Иван се е записал за ИЕЛТС на 7 декември и ще си извади съдимост от БГ, а аз ще му извадя за НЗ и сме готови. Предполагам ще се финализираме към края на януари, ако успея да взема от ФБР свидетелството.

          Comment


            #6
            Re: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

            Така, малко новини.

            1) Изпратих формуляр за свидетелство от Нова Зеландия. Нищо не струва и ще ми го пратят обратно по пощата. Приемат и по емайл формуляри, така че Иван ще им прати директно от България

            2) За България ще трябва да напиша пълномощно на баща ми (изрично, но няма нужда да е нотариално заверено), за да може той да подаде от мое име. После превод и апостил

            3) Днес ходих да си дам отпечатъци от пръстите за ФБР в пощата срещу $50. Уви, пръстите ми са нацепени (такива са си) и електронното устройство не ги разпознаваше. Та ми се наложи с много извинения да се обърна към полицията, която ми ги направи безплатно със стандартния магнитен прах. Изпратих ги по пощата към САЩ. Надявам се "скоро" да ми пратят резултатите обратно.

            Този уикенд ще видя какви документи имаме с Иван все още за връзката да подготвя и да прикача. Чекръкът продължава да се върти.

            Comment


              #7
              Отг: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

              Написано от NikiG Виж мнението
              Най-накрая.
              Иска много малко неща:
              на мен характер и документи за връзката
              на Иван само английски
              Ми да се захващаме

              Честито, Ники! Голяма борба е била! 5 години и 4 месеца Поздравления за постоянството! Оттук насетне дано да нямате никакви пречки!!! Успех!

              С най-добри пожелания!
              Калина и Дидо

              Comment


                #8
                Re: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

                Всички документи, освен свидетелството ми от ФБР са вече в Австралия - чакам да ми оправят отпечатъците в САЩ и да ги изпратя и тях. Надявам се до края на месеца и с това да съм готов.

                Comment


                  #9
                  Отг: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

                  Ееееех, Ники, Ники...
                  Какви разнородни послания отправяш към хората, засрами се бе джанъм.
                  Сума ти народ нави за Нова Зелка. Народа в България си купи маорски разговорници, научи се да яде кивита и да оцелява при изригване на вулкан и аха да дойдат в НЗ пък ти избяга яхнал кенгуру.
                  Изчкай още 2 годинки па си вземи НЗ паспорта, за къде толкоз бързаш. Нали викаше че е социализъм в НЗ, къща щеше да купуваш в Оклънд (нали било евтинко) пък сега...
                  Айде късмет. Само гледай да не избягаш без да се обадиш!
                  ПП. Залепи ги тея напукани пръсти, не се излагай.

                  Comment


                    #10
                    Re: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

                    Шашо аз не съм се запътил към Австралия - камо ли яхнал кенгуру Няколко пъти съм ги хранил само. Просто визата ми е едно предизвикателство. Социализмът тук си ми харесва. Мисля и бърлога да купя по някое време. Ще гледам да не е курник или кучешка колибка, ама да видим Австралията има някакво минимално обаяние, но го загубих последния път като бях в Бризбън. Единствено искам да гледам фойерверки на Харбор Бридж за Нова Година, а защо не с австралийска жителска виза

                    Comment


                      #11
                      Отг: Re: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

                      Написано от NikiG Виж мнението
                      Единствено искам да гледам фойерверки на Харбор Бридж за Нова Година, а защо не с австралийска жителска виза
                      Чух, че удоволствието струвало $600 някъде от специалните за целта места. Иначе запецваш от сутринта на някое място с видимост и кибик цял ден. Миналата година (е, по миналата вече) познати отишли в 14ч, чакали 3ч на опашка да влязат в Ботаническата градина и нямало къде да седнат! Хихи

                      Comment


                        #12
                        Re: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

                        ВИЗИИИИИИ


                        Current date and time Fri Jan 24 10:31:29 EST 2014
                        Passport number ххххххххх
                        Visa class/subclass VE 175
                        Visa description RESIDENT
                        Visa applicant Primary
                        Visa status In Effect
                        Visa grant date 24/01/2014
                        Visa expiry date 24/01/2019
                        Visa grant number xxxxxxxx
                        Enter before date 14/10/2014
                        Entries allowed Multiple entries to and from Australia during the validity of your visa
                        Must not arrive after 24/01/2019
                        Period of stay Indefinite
                        Included in this visa Nick Zhorov Georgiev ; Primary applicant not applicable
                        Visa conditions

                        И така - това приключва емиграциите по тези части на света! Май месец ще ходя до Сидни да я активирам, а по-нататък да видим
                        Last edited by NikiG; 24-01-14, 22:29.

                        Comment


                          #13
                          Отг: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

                          Честито, NikiG! Със здраве да правиш с нея каквото си поискаш!

                          Comment


                            #14
                            Отг: Re: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

                            Написано от NikiG Виж мнението
                            ВИЗИИИИИИ
                            Честито и от мен, Ники! Дългогодишната одисея най-накрая приключи! Успех!

                            Comment


                              #15
                              Отг: Имаме кейс офисър - след 5г 4м

                              Честито! И оттук нататък каквото дойде:-) Важното е, че имаш избор!

                              Comment

                              Working...
                              X