Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете Алекс

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете Алекс

    Здравейте,
    аз писах вече в някой други теми, но прецених, че трябва относно шансовете за имиграция да обобщя всичко тук, за да не се разводняват нещата.

    Подготвил съм EOI , но не е реалистично да го пускам , тъй като събирам 110 точки.

    Ето малко инфо:

    Аз съм водещ кандидат
    1. 40 години
    2. Бакалавър по Фармация - 3 г. (Имам pre - assessment от NZQA - 7 степен)
    Завършил съм и Спортна Академия, но това надали ше ми помогне много за имиграция.
    3. Стаж - над 10 години, във фармацевтични фирми, а като фармацевт в аптека- последната 1 година
    4. IELTS - 6,5

    Съпругата ми
    1. 31 години
    2. Бакалавър - мед сестра - 3г. (Пуснал съм за pre-assessment , дано има смисъл)
    3. Стаж по специалността - НЯМА, работи във фармацевтична фирма, последните 2 години майчинство
    4. IELTS - 5.0

    Деца - 2 броя - дъщеря на 7г. и син на 1,7г.


    Това е горе-долу, събирам 110 точки, специалността е в листата на професиите с голямо търсене и мога да получа 15 точки от това, но не виждам как ще се регистрирам от България в съсловната организация на фармацевтите в Нова Зеландия.

    Имам приятел в НЗ, който живее от много години там, има жителство и т.н. и единствената надежда според мен е ако може да ми намери job offer, но не знам точните изисквания за това. Искам да се подготвя с точна информация преди да го подхвана с тази тема.


    Това е от мен

    Поздрави,
    Алекс

    P.S.
    Всички ми викат Сашо, но реших тук да съм Алекс , за да не се бъркаме с другия Сашо, който е регистриран доста преди мен в този форум:-)

    #2
    Re: Оценка на шансовете Алекс

    Аз позакъснях малко с четенето - отговорих на другия пост, а то ти тук си се представил напълно Фармацията и на мен ми беше интересна, защото имам партньор-фармацевт, който така и не се оцени като фармацевт.

    Ако си погледнал информацията на http://www.pharmacycouncil.org.nz/how_to_apply
    Ще видиш, че се иска 7.5 средно академичен IELTS с нито една категория под 7. Прочети внимателно, но мисля, че така беше и няма мърдане.

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете Алекс

      Здравей Ники,
      за съжаление и аз това чета и препрочитам по няколко пъти на ден - искат IELTS 7,5 за да мога да се регистрирам кат фармацевт в НЗ. Не виждам това как ще стане при положение, че имам 6.5 и то с доста учене, може би само ако дойда на място. Така единственият вариант за мен остава да намеря оферта за работа и така да събера 150 точки. Това е.....

      Comment

      Working...
      X