Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Оценка на шансовете и планиране - Veny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Оценка на шансовете и планиране - Veny

    Здравейте! Реших и ние да се представим по обстойно. С някои от вас вече се познаваме от срещата на форума през лятото.
    Искам да попитам няколко неща, които така и не ми се изясниха, дано тези от вас, които са минали по този път ни помогнат малко. Та ето и нашия случай:
    Ние сме семейство (нямаме брак, така или иначе ще доказваме връзката си) и имаме дъщеричка на една годинка.
    Аз ще бъда основният кандидат, тъй като мъжът ми така и не си завърши висшето образование (Реклама в НБУ).
    Аз съм на 28 години, а мъжът ми на 30.
    Имам завършен бакалавър - Международни икономически отношения, Магистър - Международен бизнес и мениджмънт.
    Като стаж, който е по специалността горе долу: 2 години и 4 мес - Административен секретар (длъжност по договор) за две различни фирми, но един собственик и от юни месец 2011 - финансов контрольор.

    Сега съм в процес на събиране на документите на асесмънт. С английския език мъжът ми е по-добре, но съм силно мотивирана да напредна доста и искренно се надявам на поне 7 на всеки модул. Тук имам малък проблем с времето покрай грижите с малката, но се надявам да се оправим.
    Видях, че на много от вас не са приели магистърската степен, за което съм малко объркана, тъй като виждам че дават еднакъв брой точки за бакалавър и магистър. Може би за някои професии има специално изискване за магистърска степен?
    Като точки нещатата ги виждам:


    1. години - 30т.
    2. образование/квалификация - 15т.
    3. трудов стаж - 5т.
    4. език - 10т.

    Като длъжност съм се ориентирала (с помощта на Niky G - безкрайни благодарности ) към Internal Auditor, която я има и в SOL списъка и в CSOL. Асесващата организация е Vetassess. Нямат изисквания за език, и само 1 година опит по специалността.
    Затова съм замислила да задействам първо асесмънта и после да залягам на езика.
    Тук е и първият ми въпрос: Мислите ли, че ще стане, тъй като малко ми се разминава образование и стаж - мисля в препоръките да наблегна на това, че фирмата, за която сега работя е международна (тя е румънска с клонове в няколко държави), за да го обвържа с образованието.
    Второто ми чудене е дали въобще стажът ми като административен секретар ще мине - в общи линии беше секретарска работа, пак за международни фирми за недвижими имоти (дори мисля че имат клонове в OZ)
    И третото нещо, което най-много ме притеснява е, че сега съм по майчинство, карам втората година. Дали времето прекарано по майчинство ще го зачетат като стаж. Защотото ако не или ще трябва да изкарвам 8-ци на IELTS или трябва да пробваме с state sponsorship. Четох по разни чужди форуми и има големи разногласия по този въпрос - признава ли се или не.
    Ще съм много благодарна на жените, които са минали по този път и са били в майчинство да споделят опит. Дали DIAC и асесващите организации го зачитат. А също и за болничните, тъй като аз започнах работа юни 2011 и от февруари 2012 излязох в болнични (заради бремеността) до юни 2012 и после майчинство.

    За сега си мечтаем за Бризбън, но още не сме решили със сигурност, пък и още ни е далече, може да се наложи да кандидатстваме за SS и където дойде в такъв случай. Следим обявите за работа в OZ, тъй като мъжът ми се занимава с външна реклама и печат. Като че ли в Бризбън има най-много обяви в тази сфера. И искренно се надявам да може да си намери по-лесно работа там.
    Като цяло си мисля, че той ще си намери работа по-лесно от мен, защотото може нещо, има по-скоро занаят, докато с моите канцеларски умения не вярвам да се котирам много там.

    Стана дълго, за което се извинявам. Ще съм ви много благодарна за малко помощ!

    Поздрави,

    Veny

    #2
    Отг: Оценка на шансовете и планиране - Veny

    Здравейте отново! Тъй като изглежда никой не е много запознат с темата или не е имал такъв опит, ще публикувам тук с каква информация се сдобих, може да е полезна на някои в бъдеще (основен въпрос признава ли се платеният отпуск по майчинство и платените болнични за стаж)

    1. първо тема в форум по въпроса, за съжаление темата е от 2009г, но все пак е нещо, а и мнението е на case officer:
    Immigration, Visas & Citizenship (Australia) - Recent Work Experience during maternity leave - I need help about whether I reach the requirements for recent work experience (12 months / 24 last months) when my work experience includes family and maternity leave. I will explain my situation to be clearer. I work for


    2. писах на един имиграционен агент, ето и отговора, който не е много обнадеждаващ, но все пак....

    Dear хххххххххх,

    I’m from Bulgaria and I intend to submit the required documents for assessment to Vetassess for the position of Internal Auditor. After i want to apply for PR visa subclass 189/190. There is a question I would like to inquire you, as I cannot find an answer in the publications online – whether Vetassess and DIAC counts the periods of paid maternity leave and paid sick leave as a work experience? (In Bulgaria the legislation indicates that when one uses a maternity leave or sick leave the compensation for this period is acquired by the state on the basis of the already paid social security installments and is considered as a continual, uninterrupted work experience.)

    Thank you, I’m looking forward to receive a comment from you!
    Regards
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

    и отговорът:

    Hi, xxxxxxxxxxxxxxxx,
    Yes I think that paid maternity and sick leave can be counted.

    3. Писах и до Vetassess, въпросът е същия като горе, няма да го публикувам пак, ето и отговорът:

    Dear хххххххххххххх,

    Thank you for your enquiry.

    Generally we would assess the paid employment and you are actually performing the relevant tasks. However, certain period of paid maternity leave and paid sick leave might be considered on a case-by-case basis.

    I hope this is of help to you. If you need further assistance, please contact us again at хххххххххххххх

    Yours sincerely,
    ххххххххххххххххххх

    ASSESSMENT OFFICER
    SKILLS RECOGNITION-gENERAL OCCUPATIONS
    VETASSESS
    хххххххххххххххххххххххх
    хххххххх

    Comment


      #3
      Отг: Оценка на шансовете и планиране - Veny

      Агентът те иска за клиент и ти обещава чудеса, от ДИАК са по-точни - зависи.

      В повечето държави прекъсването е до няколко месец, в БГ е година/и и според мен по-скоро няма да го признаят, но ако си извадиш препоръка в която не е упоменато че си била в майчинство и при проверката някой го потвърди, няма да имаш проблеми. Проверките обаче обикновено се правят не от асесвашата организация, а от ДИАК и вече залога е по-голям.

      Comment


        #4
        Отг: Оценка на шансовете и планиране - Veny

        И Vetassess, и DIAC си запазват правото да ти поискат фишове, документи за платени данъци и осигуровки, извлечения от банката, а при тях всичко лъсва. Ще излезне, че ги лъжа, ще си загубя парите и времето и може да се сдобия с бан. Не ми се рискува. Ще видя асесмънта как ше мине и после, ако от DIAC не ги признаят или спонсорство или 8-ци.

        Comment

        Working...
        X