Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Щатско спонсортство - има ли измъкване от щата?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Щатско спонсортство - има ли измъкване от щата?

    Здравейте, Извинявам се, че създавам нова тема за щатско спонсорство, но имам въпрос с малко по-различен фокус към темата.Искам да се консултирам с хора, които вече са в Австралия с виза 190. Въпросът ми е какви са реалните ограничения и задължения за пребиваване в щата, който ти е дал спонсорството?Възможно ли да пристигнеш и да се регистрираш и след 2 дни да си биеш камшика към друг щат? Предварителни благодаря за отговорите!

    #2
    Отг: Щатско спонсортство - има ли измъкване от щат

    Доколкото съм чел по други места: никой не може да те спре да се заселиш в друг щат, а не този който ти е дал спонсорство (задължението е само морално), но когато дойде време да кандидатстваш за гражданство или удължаване на визата е вероятно да ти откажат.
    Last edited by permutation; 12-09-13, 18:10.

    Comment


      #3
      Отг: Щатско спонсортство - има ли измъкване от щат

      Написано от permutation Виж мнението
      Доколкото съм чел по други места: никой не може да те спре да се заселиш в друг щат, а не този който ти е дал спонсорство (задължението е само морално), но когато дойде време да кандидатстваш за гражданство или удължаване на визата е вероятно да ти откажат.
      На същото мнение съм и аз. Познавам човек, който е бил спонсориран от един щат, но живее и работи в друг. Не се знае обаче като дойде моментът за кандидатстване за гражданство (ако въпросният човек иска да кандидатсва) дали няма да има някакъв проблем. Навремето бях чел по чуждите форумите по тази тема и там, доколкото си спомням, мненията бяха подобни.
      Когато те спонсорира щат, ти подписваш декларация, че ще живееш и работиш там и че намеренията ти са истински.
      Написано от Kaliuka Виж мнението

      Възможно ли да пристигнеш и да се регистрираш и след 2 дни да си биеш камшика към друг щат? Предварителни благодаря за отговорите!
      Що се отнася до регистрацията - никой не изисква такава (поне в Западна Австралия).
      Бих дал следния съвет: ако не ви харесва щатът, който ви е спонсорирал, изкарайте въпреки това двете години и след това търсете щастието другаде. Въобще силно препоръчвам "игра по правилата" на тези, който са се запътили към Австралия, не защото искам да ги поучавам, а защото е в техен най-добър интерес.
      Last edited by venziap; 13-09-13, 17:17. Причина: допълнение към поста

      Comment

      Working...
      X