Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще пътувам до Австралия 09. 2013г.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Ще пътувам до Австралия 09. 2013г.

    .."
    Last edited by RosDi; 22-03-14, 04:41.

    #2
    Отг: Ще пътувам до Австралия 09. 2013г.

    RosDi,
    Не ми стана съвсем ясно, питаш за първоначално настаняване (веднага след като кацнете), докато си намерите по-постоянна квартира или питаш за по-постоянната квартира?

    Comment


      #3
      Отг: Ще пътувам до Австралия 09. 2013г.

      Първото нещо което наех беше обзаведено студио със 6 месеца договор за наем на супер централно място (в Мелбърн, предполагам че има подобни и в Пърт).

      Близо до транспорт е неточно понятие, транспорт до кой квартал точно, до сити-то или къде Примерно имате гара на 5 минути от вас, живеете на север от сити-то и работите на изток от сити-то (примерно). Най-вероятно няма нищо директно минаващо по диагонал, имате влак до сито-то и оттам се местите на влака отиващ на изток. Ето нагледно:


      Интернет, ток, телефон, газ и вода обикновенно няма, ваш проблем е да си прекарате каквото ви трябва и да си изберете компания за всички услуги.

      Също понятието "тенденция да стане постоянно" тук го няма, подписваш договор за наем за Х месеца (обикновенно 12) и ако искаш да го прекратиш има неустойки и разправии. Ако искате shared accommodation въпросът е друг.

      Comment


        #4
        Отг: Ще пътувам до Австралия 09. 2013г.

        Написано от RosDi
        Първоначално настаняване и ако се окаже добро с тенденция да стане по-постоянно.
        И моята теоретична информация е, като на anita - или взимаш нещо за 6/12 месеца, или взимаш нещо за няколко нощувки.
        Казаха ми за сайт, в който частни лица отдават стаи/къщи краткосрочно под наем (докато човек обикаля по огледи на място, да речем):
        Get an Airbnb for every kind of trip → 7 million holiday rentals → 2 million Guest favourites → 220+ countries and regions worldwide

        Comment


          #5
          Отг: Ще пътувам до Австралия 09. 2013г.

          Ние наехме с airbnb в Бризбан и Сидни, досега всичко е наред - каквото си пише това сме получили. Сега, в Сидни имаме някои леки неудобства, но в Бризбан беше перфектно. Понеже сме 4-ма, с 2 деца, airbnb е изключително-подходящ.
          Мисля, че за 1/2 без деца хотел/хостел в центъра ще е по-добре.

          Като имам достъп до истинска клавиатура ще пиша повече.

          Comment


            #6
            Отг: Ще пътувам до Австралия 09. 2013г.

            Не ми е ясно ако е shared accommodation пак се сключва договор (би трябвало, а и нали едно от нещата които се искат в началото е договор за наем сметка на твое име).
            Би трябвало ама не съвсем Обикновенно уговорката е устна и сметките са на името на човека който реално наема/притежава имота. Ако си на post paid мобилен план можеш да покажеш сметката за месеца с адреса, ако си на pre-paid няма какво да покажеш. Сметката е опционална при подаване на апликация за наем, без паника

            Comment

            Working...
            X