Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Представяне - Ана

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Представяне - Ана

    Здравейте,

    Отдавна чета форума с интерес и благодаря на всички за полезната информация. Подготвям се и за двете - Австралия и Нова Зеландия.

    Коя от двете държави ще бъде моята бъдеща родина не знам, зависи изцяло от резултата от изпита IELTS, при 8 - Австралия, с по-малко, точките не ми стигат => план Б : Нова Зеландия.

    Аз също съм със смесени чувства, тревожа се как ще бъде и какво ще бъде, което е нормално.

    От една страна бих искала Австралия заради по-ниските наеми, по-високите заплати, но отровните животни ме плашат, най-вече заради сигурността на децата, те са на 6 и 8 г. От друга страна NZ е с по-благоприятен климат, по-"селско", което ще рече, че във вътрешността на страната, евентуално е по-кротко за живеене. Btw: търся си job offer за Farm workers в някоя ферма и в тази връзка ще ви бъда благодарна, ако можете да споделите дали да се захващам с тази работа. Въобще, ще се радвам на всякакви мнения, критики, похвали и предложения.

    Това е в общи линии, така също Аотеароа ме привлича, че е "страната на кивитата; на каурите; на сребърната папрат; на маорите; на вулканите; на езерата; на овцете; на фермерите; на Властелина на пръстена; на контрастите; на бънджито; на екстремните спортове; на ветровете; на яхтите; на глетчерите; на фиордите; на совиньон блана; на нефрита; на ръгбито, на рекордно дългото име Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch.."

    Поздрави, Ана

    п.с.: за да не се дублирам с оценка на шансовете, там ще отворя тема за точките, които евентуално мога да събера и ще питам конкретни неща.

    #2
    Отг: Представяне - Ана

    Хе-хе, аз така като гледам ти вече си взела решение на къде да поемеш - страната на..

    До колкото съм чувал тук в НЗ работниците във фермите имат доста прилични условия на работа и заплащането им стига за нормален живот без глезотии. Ако имаш по-конкретни въпроси ще се радвам да ги чуя.

    Добре дошла и Успех!
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Отг: Представяне - Ана

      Благодаря за топлото гостоприемство!

      Както вече споменах, това е най-добре събраното място с полезна информация, чета и препрочитам и не ми омръзва. Толкова е приятно и обнадеждаващо да прочета " от идеята до реалицазията - 1 г. " или още по-яко - 6 месеца.
      Дано да има повече такива новини, късмет на всички и успешно преминаване на етапите от емиграцията!

      п.п.: аз се готвя за теста по англ.ез. и до утре трябва да реша дали да се записвам за 12 октомври.

      Comment

      Working...
      X