Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ново увеличение на таксите от 1 септември 2013?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Ново увеличение на таксите от 1 септември 2013?

    Не знам до колко информацията, която ще споделя е достоверна, но в темата, където попаднах на този линк имаше и други (вкл. някакъв официален), в които се споменава същото.
    Остава надеждата да не е вярно, защото ще нанесе пореден удар по бюджета на кандидатите...

    https://www.acacia-au.com/immigratio...ember-2013.php

    #2
    Отг: Ново увеличение на таксите от 1 септември 201

    Няма да се учудя, както се казва, ако искаш да емигрираш за Австралия или Нова Зеландия...трябва да имаш солидна сума (като се започне от нотариус, преводи, изпити, някои като мен ходят и на курсове по английски...и още и още други допълнително-задължителни такси)...но важно е да стигнем до крайната цел.

    Comment


      #3
      Отг: Ново увеличение на таксите от 1 септември 201

      Намерих и втория линк...наистина изглежда, като официална информация...

      http://www.comlaw.gov.au/Details/F20...Statement/Text

      Comment


        #4
        Отг: Ново увеличение на таксите от 1 септември 201

        Написано от chudenka Виж мнението
        Намерих и втория линк...наистина изглежда, като официална информация...

        http://www.comlaw.gov.au/Details/F20...Statement/Text

        Разгледах го и доколкото разбрах искат таксата за основния апликант да стане от 3050 $ на 3520 $. За партньора обаче не разбрах точно. Май от 1530 става 1760 $... Общо взето увеличението е 2230 $ от юли насам...

        Искам да ви попитам, таксата за партньора след отпускането на визата ли се плаща, или и тя трябва да се плати в момента на кандидатстването?

        Comment


          #5
          Отг: Ново увеличение на таксите от 1 септември 201

          Следете в новините в immi.gov.au - там това не е написано. Изглежда не е минало увеличението, въпреки че е било предложено.

          Made 05 Aug 2013
          Registered 07 Aug 2013
          Date of Ceasing To be ceased 02 Sep 2013
          Reason for Ceasing Repealed under Division 1 of Part 5A of theLegislative Instruments Act 2003
          А причините са ясни - австралийският долар пада. Въпреки че се оплакват от нараснали разходи (е не ги ли взеха предвид с увеличението от юли?!)

          Comment


            #6
            Отг: Ново увеличение на таксите от 1 септември 201

            Написано от Kaliuka Виж мнението
            Искам да ви попитам, таксата за партньора след отпускането на визата ли се плаща, или и тя трябва да се плати в момента на кандидатстването?
            Не знам кой е подавал по новите такси....Аз хванах последния влак по старите и не съм компетентна.
            А представяш ли си увеличението колко е, ако в семейството има деца? Скъпа авантюра е това кандидатстване.

            Ники, дано не мине. Наистина би трябвало да са смятали, каквото са смятали и да не пипат таксите само 2 месеца по-късно, но...малко остана, скоро ще се разбере със сигурност.

            Comment

            Working...
            X