Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Case Officer - кога?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Case Officer - кога?

    Здравейте,
    Обръщам се с молба към всички, които вече имат визи за Австралия.
    Понастоящем изтече 7-мата седмица от submit-ването на нашия application при краен срок 8 седмици (уж). Знаете колко бавно минава времето в чакане и неправене на нищо. Качили сме почти всички документи. Под почти имам предвид без сканирани паспорти на съпруга и детето, защото са нови, медицинските прегледи са минати със старите. Чакаме с нас да се свърже CO, за да подадем декларация 1022 за промяна на обстоятелствата, но няма никакъв хабер от СО. Няма проблем да изчакаме още седмица (учим се на смирение и търпение ), но друго ни размъти мозъка.
    Документите, които качихме стояха 2-3 седмици със статус Required, а след това изведнъж се промени на Received. В един блог изнамерих описание на различните статуси и там за received пише, че СО е подхванал нашия case и е погледнал (не финализирал) качените документи. Четох още за случаи, в които СО се свързва само за visa granted.
    От личен опит знаете ли какъв е този статус Received и кога се появява? Възможно ли е да имаме СО без да сме уведомени?

    #2
    Отг: Case Officer - кога?

    Моите седяха Received още преди КО да се свърже с мен. Предполагам че там имат секретарки които проверяват какво си събмитнал и го маркират като получено за да улеснят работата на КО. Когато моят КО се свърза с мен ми иска допълнителни форми, медицински и свидетелства за съдимост така че нямаше как да не се свърже с мен и да получа направо грант.

    Без паника и се опитайте да проверявате сайта по-рядко от 4 пъти дневно

    Comment


      #3
      Отг: Case Officer - кога?

      Написано от anita82 Виж мнението

      Без паника и се опитайте да проверявате сайта по-рядко от 4 пъти дневно
      При назначен КО на 3-я ден е лесно да се даде такъв съвет.

      Не сме психясали, но е досадно, признавам си. Понеже времето напредна и останаха само 3 дни до края на предполагаемия срок почнах да се чудя какво да направя, ако все пак не си спазят срока.
      Ние сме качили и медицински, и свидетелства за съдимост. Единствено, ако искат някакви форми, за които си споменала, ще се прикачат допълнително. Или доказателство за съвместно съжителство, нищо, че сме женени от почти 8г. - казаха ни, че може да ни поискат.
      Има и нещо друго - на 29 юли са обновили инфото за application allocation dates. Как си превеждате първото изречение?

      http://www.immi.gov.au/skilled/gener...tion-times.htm

      Comment


        #4
        Отг: Case Officer - кога?

        Ако ще ти е по-спокойно се обади на телефона в Аделаида в понеделник. Операторката ще се опита набързо да те разкара, но можеш да измъкнеш дали вече имаш КО и дали медицинските са реферирани.

        Ако се не лъжа имахте дете и едва ли ще ви искат друго освен свидетелството за брак.

        Ако не си спазят срока, не можеш нищо да направиш. Аз като подадох, се назначаваха КО за 5 седмици, докато дойде време да ми назначат станаха 10.
        Last edited by permutation; 09-08-13, 15:29. Причина: typos

        Comment


          #5
          Отг: Case Officer - кога?

          Реших малко да ъпдейтна моя статус.
          Все още нямам CO, но реших да почакам още. Ровичках се из форумите и видях, че има забавяне при много хора с виза 189, на други са им назначили СО на ръба на посочения от DIAC срок...Но пък част от "забавените", после едски бързо са получили visa granted - буквално за дни. Надявам се и това е.
          Днес си влязох в профила в eVisa и ми направи впечатление, че за всеки от кандидатите пише "No health examinations are required for this candidate according to the information provided to DIAC".Какво значи това? Някой е прегледал медицинските? Медицинските са финализирани или...?

          permutation, имаме дете, да, но старият ми паспорт, с който бях до преди 2 месеца, както и паспортът на детето (понеже то се води с адреса на майката) бяха с адрес в друг град. Имах си адресна регистрация за настоящ адрес от 10 години в София, но в документите ми за самоличност пишеше друго. Те това ще го видят 100% - детето мина прегледите със стария паспорт, а моята нова шофьорска книжка (с адреса, на който живея от 5г) още не съм си я получила, та ще подавам декларация за промяна на обстоятелствата (форма 1022) и за шофьорската книжка. От тази гледна точка може нещо да се запънат. Не, че ще е проблем - можем да докажем изключително лесно съвместното съжителство, но ако може да се мине без това, най-добре.

          Comment


            #6
            Отг: Case Officer - кога?

            Ние не сме качвали шофьорски книжки и лични карти, само паспорти където не пише адрес. Спомням си на едно място в заявлението за виза се попълваха номера на ЛК и книжка, но след това не сме ги качвали сканирани.
            Единственото място където пишеше адресите (и аз се притеснявах леко щото и ние се водим на различни адреси с жена ми по ЛК, макар да живеем заедно ) беше свидетелството за съдимост. Не направиха проблем, но ние имаме брак и 2 деца.

            Comment


              #7
              Отг: Case Officer - кога?

              Написано от permutation Виж мнението
              Ние не сме качвали шофьорски книжки и лични карти, само паспорти където не пише адрес. Спомням си на едно място в заявлението за виза се попълваха номера на ЛК и книжка, но след това не сме ги качвали сканирани.
              Единственото място където пишеше адресите (и аз се притеснявах леко щото и ние се водим на различни адреси с жена ми по ЛК, макар да живеем заедно ) беше свидетелството за съдимост. Не направиха проблем, но ние имаме брак и 2 деца.

              Да бе, вярно, че на паспортите не пише адрес. А данни за шофьорската книжка и аз попълвах. Не възнамерявам да я сканирам, но не знам дали не трябва да декларирам, че е сменена.

              А имаш ли мнение за медицинските?

              Comment


                #8
                Отг: Case Officer - кога?

                Нямам, по мое време системата им беше още в процес на миграция към СкилСелект, не всичко работеше и нямаше такива съобщения, но наистина е възможно да са ви изчистени вече медицинските - вие доста отдавна ги правихте.

                Comment


                  #9
                  Отг: Case Officer - кога?

                  Написано от permutation Виж мнението
                  Нямам, по мое време системата им беше още в процес на миграция към СкилСелект, не всичко работеше и нямаше такива съобщения, но наистина е възможно да са ви изчистени вече медицинските - вие доста отдавна ги правихте.

                  Да..доста време мина, на 20 юни ги правихме.
                  А медицинските преди бяха, като линк " Organise your health examinations" или нещо от сорта. Веднага, след като ги направихме, имаше качен документ - по 1 за мен и мъжа ми, в който бяха нанесени освен общите данни (TRN, паспортни данни) , също въпросите за различните болести + отговорите, които сме дали. Бързо след това тези документи изчезнаха....Днес забелязах гореописаната промяна, която съвсем ме изненада.
                  Може и да са отметнати по някакъв начин, дано.
                  Ще поживеем и ще видим.

                  Comment


                    #10
                    Отг: Case Officer - кога?

                    Все още нямаме СО. Вече тече 10-тата седмица, откакто събмитнахме application и още нямаме ни вест, ни кост. Линковете за медицинските прегледи все така си стоят изчезнали, но не мисля, че това има общо с назначаването на СО.

                    permutation, когато ти си звънял на DIAC, на кой телефон успя да установиш контакт с тях? Ние опитвахме 3 пъти тази седмица на различни телефони. Свързваме се с Call Centre, но въпреки чакането, никой не благоволява да вдигне. Имаме навъртян около час вече с Австралия без изобщо да се свържем с някого и освен набъбналата телефонна сметка, друг резултат няма. Звъним сутрин, когато при тях е 14:30-15:30ч., работното им време е до 16:00....

                    Не мога да разбера какъв им е проблема на имиграционните и що за несериозно отношение да не си спазват собствените правила. За себе си правят изключение, ама за мен няма да направят, не се и съмнявам... Ако проблемът им е кадрови, да си наемат още персонал, сега с увеличените такси не вярвам проблемът да е от финансово естество. Аман.

                    Comment


                      #11
                      Отг: Case Officer - кога?

                      Ако тече 10-та седмица, а в техния сайт пише 8, значи вече имаш КО. Всеки тийм/КО е различен, някоя задължително казват Хай а други може и да не се обадят въобще ако си им качила всичко.

                      Погледнах хистори-то на телефонните си обаждания, но за съжаление от сайта на моя доставчик виждам разговорите само след 1 Март (аз звънях края на Фев). Мисля че звънях на официалния телефон, който си пише в писмото с потвърждение от ДИАК: 61 1300 364 613. По спомени - чаках над 10 мин. да вдигне човек, говорихме сигурно по-малко от 5. Аз обаче се обадих между 9 - 9:30 сутринта Аделаидско време.

                      По принцип горния номер е от "дърварските", но моя доставчик ми го таксува доста евтино разговора - ~2.50 лв.

                      Аз не мисля, че имаш поводи за притеснение щом имаш покана и подадено заявление в срок.

                      Comment


                        #12
                        Отг: Case Officer - кога?

                        Ако знаеш колко се надявам да си прав... Мисля, че има какво да искат още. Умишлено не сме качили форма 80, въпреки, че и двата екземпляра са попълнени и сканирани. Също не съм качвала фишове от заплата, не знам дали са задължителни. Все се надявам някой да каже "Хай", да поиска нещо...просто да знаем, че нещо се прави. В един от чужбинските форуми хора, събмитнали application около нас (20 юни) - 17, 19, 20 юни също още нямат хабер. Единият беше се свързал по телефона, казали му, че вероятно до 20-ти август ще има СО - никой още не се е свързал с него.

                        Наистина, ако получим в скоро време направо грант, няма да ни е никак зле, но почна да ме залива една песимистично-скептична вълна...

                        И без това заспивам късно, да взема да изчакам до 2ч. през нощта и да звъня пак...

                        На моя pdf "acknowledgement for valid application received" имаше само 1 тел.номер 131 881 , сложихме и кода, разбира се. Отделно си има номера на сайта по типове обаждания, включително, ако има delay според сроковете, които те са определили...Само някой да отговаряше.

                        Comment


                          #13
                          Отг: Case Officer - кога?

                          Най-сетне успях да се свържа, след като обаждането дропна 10-тина пъти и успях да се ядосам леко посред нощ...
                          Имаме case officer, това успях да измъкна като инфо, но не пожелаха да ми кажат от кога го имам този case officer....2 дена, 2 седмици, 2 месеца... Но и на това съм доволна в тая криза на информация.
                          Естествено любезната дама ми обясни, че СО ще се свърже с мен, когато пожелае (ако пожелае).

                          И въпрос за мое ограмотяване: как е на английски долна черта, като тази _ ? Вярно, че в 3:30ч. не ми е много свеж мозъкът, но не можах да се сетя, като си диктувах мейла. Е, разбрахме се, но въпросът си остава.

                          Comment


                            #14
                            Отг: Case Officer - кога?

                            underscore

                            Честит ви КО и без паника, сигурно скоро ще се похвалите с грант

                            Comment


                              #15
                              Отг: Case Officer - кога?

                              Написано от anita82 Виж мнението
                              underscore

                              Честит ви КО и без паника, сигурно скоро ще се похвалите с грант
                              Ти си пророчица!

                              Имаме ГРАНТ! Така и не можах да спя тази нощ, преди 45 мин си влязох пак в мейла и видях съдбовния грант. Още не можем да се опомним. Тепърва ще питам конкретни неща, като ме поотпусне еуфорията.

                              Comment

                              Working...
                              X