Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Екскурзия за активиране на виза

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Екскурзия за активиране на виза

    Здравейте,

    През последната седмица се насочихме към това да си направим една екскурзия до Австралия, за да активираме визите (189). Намерихме българска агеция да предлага Fly and Drive пакет започващ от Сидни и завършващ на летището в Бризбейн (Бризбан ) за 1 седмица: включва наем на автомобил и 6 нощувки по протежението на Пасифик коуст между двете крайни точки на много прилична цена. Набелязахме и самолетни билети за края на Август - началото на Септември за 10 дни с малайзийците също на много прилична цена, като идеята е да имаме 3 нощувки в Сидни (разглеждане) и след това да следваме пакета по крайбрежието. Всичко изглежда прекрасно, но засега австралийските партньори на БГ агенцията бавят потвърждаването на пакета и започнахме да мислим, че конкретния план може и да не сработи - може би защото сме с 2 деца.
    Опитахме да намерим директно австралийски фирми които организират подобни програми, но сходни предложения са доста скъпи (поне такива намерихме ). Конкретното предложение е за US$ 2,000 за 3-ма възрастни (ние се надяваме за нещо подобно за 2-ма възрастни и 2 деца), докато от сайтовете на австралийските агенции намираме подобни предложения за сходна цена за само 1 възрастен...
    Хрумна ми да попитам дали някой може да предложи някаква подобна екскурзия? Идеята е да можем за 10-на дни да видим повечко от Австралия на разумна цена...

    Друго - досега никога не съм шофирал в ляво движение (само съм се возил), мислите ли че е разумно да поемаме такъв риск без да съм се адаптирал?

    #2
    Отг: Екскурзия за активиране на виза

    защо се занимавате с агенции и пакети ами не си го организирате сами?

    http://www.tigerairways.com/au/en/
    - самолетни билети между градовете обикновенно между $50-$70 в една посока вместо да губите време да шофирате по магистралите в обратно движение (качване директно в кола не е много добра идея)

    градски транспорт, shuttle bus и подобни има във всеки голям град, включително day trips с екскурзовод и тн

    ако шофираш си добави разхода за бензин, tollway (евентуално) и паркинг - по центъра ситуацията с паркинга е доста скъпа

    ако толкова държите на рент-а-кар може да си резервиррате онлайн, ок $40-$50 на ден, взимате го от една точка и го връщате в друга. За 10 дни и отстъпка ще ви направят: http://www.vroomvroomvroom.com.au/

    хотел за 6 нощувки - по $100-$150 на вечер за 4мата

    както и да го смятам ще излезе в пъти по-евтино от $2000 ако летите, ползвате градски транспорт и си резервирате сами хотели и екскурзии
    Last edited by anita82; 22-07-13, 05:52.

    Comment


      #3
      Отг: Екскурзия за активиране на виза

      Благодаря за споделеното, Анита - ще ги разгледаме всички възможности
      Към нищо не сме предубедени, или пък да имаме специални предпочитания. С 2 малки буйни момчета и багаж няма да ни е никак лесно, затова опитахме с агенции.

      Comment


        #4
        Отг: Екскурзия за активиране на виза

        Здравей, а каква е идеята за пътуване само аз активация на виза ? Мислите да се местите на по-късен етап или ? Просто ми стана интересно. Не съм много на ясно, като ги активирате почва да ви тече някакво време или ? Също така, искам да попитам, след като се получат визи, колко време и какъв е точно процеса за получаване на гражданство, по нататък ? Поздрави
        Know your body | know your mind | know your substance | know your source

        Comment


          #5
          Отг: Екскурзия за активиране на виза

          Да, такава е идеята.

          Comment


            #6
            Отг: Екскурзия за активиране на виза

            Няколко бързи въпроса:

            - полезно ли би било да си активираме Медикеър по време на престоя в Австралия? (в expatforum твърдят че трябва да се активира само ако имаш вече физически адрес, но на техния сайт казват 7-10 дни след пристигане)

            - ако си отворим сметка отдалеч в НАБ (или друга банка), захраним я, дебитната карта в момента на активиране на място ли я дават или пак по пощата след няколко дни?

            - в Оз кредитните карти на магнитна лента ли се четат или както в Европа авторизацията е от чип? (страх ме е че от България ще блокират картата ако видят съмнителни плащания от Оз)

            Поздрави

            Comment


              #7
              Отг: Екскурзия за активиране на виза

              - полезно ли би било да си активираме Медикеър по време на престоя в Австралия? (в expatforum твърдят че трябва да се активира само ако имаш вече физически адрес, но на техния сайт казват 7-10 дни след пристигане)
              Полезно ще е само ако се разболеете Иначе картата пристига по пощата (може да дадете моят адрес или на някой друг), но веднага ви се издава номер така че можете да ползвате Медикеър още в деня на подаване.

              - ако си отворим сметка отдалеч в НАБ (или друга банка), захраним я, дебитната карта в момента на активиране на място ли я дават или пак по пощата след няколко дни?
              В НАБ ви насрочват среща с агент в ден който на вас ви хареса (деня на пристигане в моят случай) и ЕФТПОС дебитна карта ви се дава веднага. Ако искате Виза дебитна трябва да си дадете заявка в НАБ => по пощата след няколко дни.

              - в Оз кредитните карти на магнитна лента ли се четат или както в Европа авторизацията е от чип? (страх ме е че от България ще блокират картата ако видят съмнителни плащания от Оз)
              Чип, магнит, Visa Paywave (каквото и да е туй чудо) по избор на клиента, на повечето места ти сам си боравиш с устройството.

              Comment


                #8
                Отг: Екскурзия за активиране на виза

                Благодаря Ани!

                Току-що фиксирахме датите - 28 Август пристигаме в Бризбан и на 10 Септември излитаме от Мелбърн. Засега не сме резервирали нищо за тези 12 дни - имаме 1 месец да го направим...

                Comment


                  #9
                  Отг: Екскурзия за активиране на виза

                  За Мелбърн заповядайте при мен - ако всичко е наред скоро се местя в къща

                  Comment


                    #10
                    Отг: Екскурзия за активиране на виза

                    Ооо, браво!... и то за по-малко от година!
                    Твърде-прималиво предложение. Благодаря!

                    Comment

                    Working...
                    X