Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Assessment за патньора

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Assessment за патньора

    Здравейте,

    Искам да се обърна към всички с повече опит за съвет дали има смисъл партньора да се асесва при съответната организация, оценяваща Senior Managers, при положение, че това няма да донесе допълнителни точки. Австралийските работодатели интересува ли ги дали дипломата е приравнена от компетентната организация и дали стажът е признат от тях? Това може ли да бъде в плюс при търсенето на работа или няма никакво значение и би било единствено излишен разход?

    Какви са критериите при взимането на работа на чужденци без местен опит, какво би могло да се подготви от БГ, което да е полезно и да се вземе под внимание там?

    Благодаря предварително.

    #2
    Отг: Assessment за патньора

    Здравей Chudenka,

    Аз бих взел отношение само по първата част на въпросите.

    Ние ще пращаме документите за асестване и на половинката. Няма да донесе точки, но така или иначе като се търси работа там ще е по-добре да има документ от AU страна приравняващ образованието и към местната образователна/работна сфера. Пак казвам - лично мнение.

    За другите въпроси - моля минали по този път да споделят опит.

    Поздрави и хубав ден на всички.

    Jorje

    Comment


      #3
      Отг: Assessment за патньора

      И аз съм си задавал същия въпрос и ми се струва (най-вече защото никъде не съм намирал твърдение за обратното) че тези асесмънти за имиграционни цели няма да помогнат много при наемането на работа на място.

      Comment


        #4
        Отг: Assessment за патньора

        И на мен ми е интересно да науча как точно стоят нещата. За нас инженерите мога да кажа, че не е необходимо асесване за намиране на работа. Имам доста колеги тука, които са спонсорирани от работодателя, без да са били асесвани от Engineers Australia. За други професии пък съм чувал, че хората, които желаят да ги практикуват, трябва да се асесват (например в сферата на здравеопазването, правораздаването и др.) за да получат право да практикуват.
        Но като цяло не ми е ясно как точно стоят нещата. Всичко това, което съм написал по-горе, се базира на чуто оттук-оттам, без претенции да е 100% истина .
        Та ако някой знае повече по темата, нека да сподели!

        Comment


          #5
          Отг: Assessment за патньора

          На мен нищичко не са ми искали - нито диплома камо ли асесмънт. Основно гледат СВ-то и какво си писал че си работил, не какво си учил. Обаче в ИТ по принцип е така....не знам за другите професии.

          Comment

          Working...
          X