Съобщение

Collapse
No announcement yet.

State sponsorship

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    State sponsorship

    Здравейте,

    Както се досещате и ние (аз+съпруг+дете на почти 4г) започнахме процедура за имиграция в Австралия. Тази седмица ще имаме всички документи за първата стъпка -Skills Assessment, аз съм основния кандидат, понеже само моята професия я има в SOL списъка.

    АКО живот и здраве имам положителна оценка от Assessment центъра, мислим да кандидатстваме за state sponsorship, за да се придвижат по-бързо нещата и евентуално да докопаме още някоя точица....

    Въпросът ми към заминалите е: Как си избрахте щат? От къде почерпихте информация?
    Мерси

    #2
    Отг: State sponsorship

    Здравей,
    Аз като все още тъпчещ на едно място ти пращам едно линкче - http://www.emigratetoaustralia.info/...ate_plans.html

    Дано да съм бил полезен.

    Comment


      #3
      Отг: State sponsorship

      Как си избрахте щат? От къде почерпихте информация?
      Официалният отговор е: след задълбочено разследване в интернет, оценка на възможностите за работа и цените избрахме щат ХХХ.
      Реалността в 99% от случаите - оглеждаш списъците им, ако професията ти я има подаваш по низходящ ред (НСВ-Виктория-Западна АУ-други) пък където те вземат Подредбата е по големина на столичният град и съответно повече възможности за работа. Не го мислете толкова, един път да вземете визата може да се местите колкото си искате (даже и в първите 2г на спонсорството ако сте с 190).

      Comment


        #4
        Отг: State sponsorship

        Много благодаря за отговорите, ogimaster и anita82.

        Не знаех, че може да се мести човек, ако има state sponsorship.

        ogimaster, ами ти до къде си стигнал?

        Comment


          #5
          Отг: State sponsorship

          Ако имаш резидънт виза със спонсорство (тип 190 е сега) реално си резидънт на Австралия и няма легален начин да те спрат да се местиш или да ти ограничат правата за работа. Задължението ти към щата е морално и ако не ти хареса или не можеш да си намериш работа можеш да им кажеш "сори, видях, пробвах, не ми хареса, чао". Не е препоръчително да се прави, но е възможно и много хора се възползват

          Comment


            #6
            Отг: State sponsorship

            Вчера се ровихме из нета за информация и видяхме, че поне по официална информация в Мелбърн повече се търсят май хора с професионална насоченост, като на мъжа ми. Иначе New South Wales ни е фаворитът до сега.

            anita82, може би е малко извън темата и ще прощавате, но как стои въпросът с престъпността (по подразбиране - в Мелбърн и ако си дочула нещо за другите градове)? Какви са преките ви впечатления? Четохме разни статистики, но всеки знае, че статистиката може да не отговаря съвсем точно на истината...

            Има някаква виза Skilled - Nominated or Sponsored (Provisional) (subclass 489) visa

            и тука нещо се омазах....До колкото схващам дава повече точки (10 мисля, за разлика от 5 на стандартната 190), но вероятно има поwече рестрикции. Обаче дали аз вече съм се препълнила с информация и не мога да поемам повече, или ....

            Comment


              #7
              Отг: State sponsorship

              но как стои въпросът с престъпността (по подразбиране - в Мелбърн и ако си дочула нещо за другите градове)? Какви са преките ви впечатления? Четохме разни статистики, но всеки знае, че статистиката може да не отговаря съвсем точно на истината...
              Ами не съм много информирана, но спокойно може да си позволиш да правиш неща като: да си оставиш телефона/чантата на предното стъкло на колата без някой да го разбие, да оставиш входната врата отключена, да не си стискаш чантата в супермаркетите и тн. Всичко трябва да е с мярка разбира се
              Иначе съм се прибирала сама в 3 през нощта с Nightrider (публичен транспорт), имаше пияни и дрогирани но не съм се чувствала заплашена нито в автобуса нито по улиците.

              Има някаква виза Skilled - Nominated or Sponsored (Provisional) (subclass 489) visa
              3 годишна виза, не е ПР ами чрез нея можеш да вземеш ПР след 2-3 години. Не е лоша опция ако не ти стигат точките за ПР.

              Comment


                #8
                Отг: State sponsorship

                Написано от chudenka Виж мнението
                ogimaster, ами ти до къде си стигнал?
                Здравей,
                В момента ходя на уроци по Английски и се чудя откъде да започна с assessment-a.
                Трябва да подготвя документи за ЕА, но вчера един познат уби всичко детско в мен - според него първо трябва да имам сертификат от IELTS и чак тогава да подавам документите за оценяване.
                Също така се оглеждам за State Sponsorship, но засега не виждам моята професия в щатските списъци.
                Та до там съм я докарал - до под кривата круша.

                Comment


                  #9
                  Отг: State sponsorship

                  Здрвей ogimaster,

                  и аз съм в същото положение. Подготвям се за IELTS и ще се явя през Април. Доколкото съм чел в страницата на EA искат първо IELTS и то band 7 на всеки модул преди да им се представя ( това е Civil Engineers). Затова ще видя какви ще се резултатите от изпита и тогава ще подготвям документите за assestment.

                  Ти кога си планирал да се явяваш на IELTS?

                  Поздтви,
                  Jorje

                  Comment


                    #10
                    Отг: State sponsorship

                    Хм...защо от ЕА искат IELTS....? Нали уж трябва да оценяват професионалните ти умения, а не езиковите. Пък ти, ако си професионалист, ама езикът ти куца, ще те резнат на визата, не на assessment-а. Ама, че кофти работа.

                    Мен ще ме оценява ACS и там (за сега) няма изискване за език.

                    Comment


                      #11
                      Отг: State sponsorship

                      Написано от chudenka Виж мнението
                      Хм...защо от ЕА искат IELTS....? Нали уж трябва да оценяват професионалните ти умения, а не езиковите. Пък ти, ако си професионалист, ама езикът ти куца, ще те резнат на визата, не на assessment-а. Ама, че кофти работа.

                      Мен ще ме оценява ACS и там (за сега) няма изискване за език.

                      Провери пак, ама по вниматлно.
                      The depraved are devoted.

                      Comment


                        #12
                        Отг: State sponsorship

                        Написано от Jorje Виж мнението
                        Здрвей ogimaster,

                        и аз съм в същото положение. Подготвям се за IELTS и ще се явя през Април. Доколкото съм чел в страницата на EA искат първо IELTS и то band 7 на всеки модул преди да им се представя ( това е Civil Engineers). Затова ще видя какви ще се резултатите от изпита и тогава ще подготвям документите за assestment.

                        Ти кога си планирал да се явяваш на IELTS?

                        Поздтви,
                        Jorje
                        Искат банд 6 на всеки модул и генерал от ЕА. Ако говориш какво искат от някой щат това е различно.
                        The depraved are devoted.

                        Comment


                          #13
                          Отг: State sponsorship

                          Написано от roshavbg Виж мнението
                          Провери пак, ама по вниматлно.
                          Чела съм им изискванията. Ето виж и в този файл http://www.acs.org.au/__data/assets/...ly-2012-V1.pdf

                          Ето и тук: http://www.acs.org.au/__data/assets/...ly-2012-V1.pdf

                          Никъде не пише да искат документ, доказващ езикови познания на определено ниво.
                          Искат док-ти за образование (без език), доказване на стаж, док-т за самоличност.

                          Ти какво друго си прочел и къде?

                          Comment


                            #14
                            Отг: State sponsorship

                            ACS нямат изискване за език, но аз подадох документи за асесмънт след излизането на резултатите от ИЕЛТС. А и ако изкараш достатъчно-висока оценка на ИЕЛТС може и да не ти се наложи да кандидатстваш за спонсорство от щат (от миналия юли прага е смъкнат на 60 точки).

                            Comment


                              #15
                              Отг: State sponsorship

                              permutation, аз всъщност движа паралелно нещата за IELTS и асесмънта от ACS, а бях чела много внимателно изискванията, затова се изумих на по-горната препоръка да прочета по-внимателно и реших, че може нещо да съм изтървала. Затова проверих пак. Ако края на тази седмица подам application към ACS, би трябвало до средата на юни месец да излезе решение (дай Боже положително). Ако се явя на IELTS на 25 май (в момента се подготвям), пак по това време би трябвало да имам и резултата от изпита. А за спонсорство мисля да кандидатстваме независимо от резултата на IELTS, т.е. дори да е над 7 на всеки модул. Обаче гледах изискванията на щата Victoria, там си имат изискване за език - минимум 7-ца на всеки модул за моята професия. (Видях, че езиковите изисквания се различават в зависимост от професията) Т.е., ако човек не успее да изкара на всяка част 7, но все пак отговаря на критериите за виза (просто няма да вземе точки за език), с моята професия не може да кандидатства за спонсорство от Victoria.

                              Comment

                              Working...
                              X