Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търсене на работа след approved EOI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Търсене на работа след approved EOI

    Здравейте колеги бъдещи и настоящи емигранти,

    От известно време се каня да почна свой блог и все не намирам смелост така че ще питам тук.
    В момента живея и работя в Хонг Конг. Преди 5 месеца EOIто ни беше селектнато и преди два изпратихме всички документи. Преди две седмици получих най-сетне отговор от шанхайския офис на НЗ че са ми приели и завели документите (вероятно вече изтрезнели от Китайската нова година). До 6 (шест!!!) месеца щяли да ни назначат кейс офисър и до още 12!!! СЛЕД това щяли да ни проверят документите.
    Искам да попитам дали има някаква пречка да си търся работа междувременно в НЗ с идеята ако намеря навит работодател да работя там с временна работна виза. Порових се в сайта на НЗ имигрейшън и не можах да видя такова ограничение.
    Питам защото мой колега в Ирландия е в подобна ситуация и му забраняват даже да стъпва на ирландска територия като турист.
    Благодаря предварително.

    #2
    Отг: Търсене на работа след approved EOI

    Здравей Сашо,

    това, което казваш е прекрасно поради две главни причини:
    1. С предприетите крачки показваш големия си интерес
    2. Въпреки направените крачки напред търсиш още възможности да увеличиш шансовете да постигнеш целта си!

    Поздравления!

    Няма проблем да си търсиш работа - действай смело! Нещо повече - аз лично ти препоръчвам да включиш факта, че си подал документи за EOI, в CV-то си. Това е много важно за работодателите, защото те искат да се уверят, че не си пробваш късмета в Нова Зеландия, а си си поставил за цел да останеш тук (поне известно време). За да стане по-ясно ще добавя, че има хора, които идват тук, работят 5-6 месеца и изчезват на някъде, а работодателите предпочитат да инвестират в кадри, които ще останат наоколо и ще спомогнат за подобряване на бизнес климата.

    Както обичат да казват тук - I hope that it makes sence.

    Поздрави,
    Христо
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Re: Търсене на работа след approved EOI

      Браво, Сашо!
      Не само включи към резюмето си, че си подал ЕОИ, а прикачи и писмото, че ти е одобрено.
      Намирайки предложение за работа, веднага трябва да се факсира на Шанхайския офис - така ще ти се назначи моментално кейс офисър и до месец - месец и половина ще имаш виза.
      Visit us to find out how to apply for a visa or NZeTA, employ migrant workers, and assist students and refugees.

      Виж първия "Note:"
      Винаги получиш ли предложение за работа (а НЗ компаниите не са срамежливи да предлагат, ако си харесат кандидат), INZ те взема, защото е ясно, че ще носиш приходи от данъци и ще засилваш НЗ икономика.

      Comment


        #4
        Отг: Търсене на работа след approved EOI

        Благодаря ви Мустакар и Ники (ака Гуруто на скучната мисъл ).
        Линкът на Ники ме успокои само до някъде защото няма подобен в страницата за Шанхай. За мен продължава да бъде абсурд голямата разлика в различните бранчове. Не искам да си представя какво е в някой африкански.
        Мисля Ники надценяваш китайците.
        Хората с които си пиша в Шанхай са китайци (по скоро китайки). Отговарят почти веднага на имейлите ми, но с лош английски и по-принцип са c китайски манталитет (бързай бавно, вселената е вечна). Не съм убеден че ако им изпрятя предложението за работа ще се трогнат, въпреки че може би имат инструкции за приоритет в този случай.

        Comment


          #5
          Отг: Търсене на работа след approved EOI

          Оооо, не се притеснявай - ще се трогнат. Особено ако пишеш до ИНЗ в Нова Зеландия като имаш предложение за работа и го приложиш до тях. Мисля, че ще се разбързат китайките.

          Ма знаеш ли... номерът на китайката винаги е опасен!

          Отделно, те работят според Operational Manual и ако там пише (предполагам пише), то тогава всички ще са под един знаменател. Явно в Шанхай няма толкова много хора да ходят с предложение за работа, че да си правят труда. Освен това, сигурен съм, че имат много кандидати, все пак за Китай става дума.

          Comment

          Working...
          X