Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шофьорска книжка

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Шофьорска книжка

    2 дни след като си взех изпита се случи това (изрично проверих вечерта преди изпита и БГ не беше в списъка):



    Countries where 'driver experience' is recognised
    Bulgaria
    В NSW е същото, не ми се проверява за останалите щати но предполагам и там. Честито на всички които ще си издават шофьорска книжка занапред

    #2
    Отг: Шофьорска книжка

    Опростяват се много работите Аз като имам 3 валидни книжки от БГ, САЩ и НЗ си е направо кеф - директна подмяна. Сега само трябва да се науча да карам от тази страна на пътя.

    Между другото във Флорида не съм виждал мъж изпитващ на кормуването по повод една друга тема

    Comment


      #3
      Отг: Шофьорска книжка

      Еха,

      това си е направо супер. Най-накрая да признаят нещо придобито в България. Сега остава и родните ни Университети да ги признаят като подходящи и вече ще сме в по-равностойно положение със страни от EU.

      Благодаря Анита за хубавата новина.

      Jorje

      P.s. А по другата тема за изпитващите - в BG са само май полицаи-мъже, но предполагам,че е въпрос на време и жени да започнат да изпитват. Макар,че няма да им е лесно. Всички знаем какво е мнението на "великите" български мъже шофьори за нежните такива :-)

      Comment


        #4
        Отг: Шофьорска книжка

        Страхотно!

        попаднах и на този линк

        с изключение на куинсланд, важи за всички щати.
        прави ми впечатление малко условния език, който ползват - "may be able to exchange".

        Comment


          #5
          Отг: Шофьорска книжка

          Не се притеснявай за езика - явно има заварено положение в Куинсланд, но са приели нов закон, с който ще увеличат броя страни, чиито шофьорски книжки приемат. Този закон (какъвто и да е) ще влезе в сила в средата на 2013та и тогава изцяло ще отпадне тази условност.

          Има и нещо друго: шоф книжки от друг австралийски щат се признават в Куинсланд на реципрочни начала (както в САЩ), така че няма проблем да се извади на едно място, а като му дойде времето да се конвертира в куинсландски

          Comment


            #6
            Отг: Шофьорска книжка

            Питам се какво значи "to exchange" шофьорската книжка - ще ти вземат българската като ти връчват местна?
            Някой да знае вече българин да си е "exchange"-нал свободно шофьорската книжка по новите правила?

            Comment


              #7
              Отг: Шофьорска книжка

              permutation, тествано е и работи Трябва да се обадиш във Vicroads да ти насрочат дата, на датата отиваш с БГ шоф. книжка, bank statement и паспорт, попълваш малко документация и си готов. Не ти взимат БГ книжката, просто я оставяш в шкафа и започваш да ползваш новата.

              Comment


                #8
                Отг: Шофьорска книжка

                Написано от RosDi
                За да се издаде австралийска шофьорска книжка, ще представим тези книжки с които караме в България или е необходимо да се издаде международна шофьорска книжка (която се издава от КАТ срещу 10 лева и снимка така поне казаха по телефона от КАТ) Защото моят книжка с която си карам тук имената са на латиница може да се каже ОК документа е на английски, шофьорската книжка на съпругата пак са на латиница но изглежда по различно като формат от моята, както и на латиница категорите не са указани. Дали не е разумно да си извадим тези Български международни книжки. Както е писала Анита някой си е извадил - тествано е,но дали е показал книжката с която кара в България, защото ние, като покажем различаващи се малко по формата книжки, трудно бих обяснил че след промените от 17.01.2013 формата е по различен и изглеждът по ''европейски".
                Не можах да разбера какви точно книжки имате със съпругата.
                Моята БГ книжка е от 2011 г. със синьото знаме на ЕС горе в левия ъгъл. Там имената и категориите са на латиница и има картинки коя какво значи. Ако са ви такива книжките, не ви трябва международна книжка.
                Ако на книжката има информация само на български или непълна на латиница, тогава препоръчвам да си изкарате от тези международните.
                Хората тук не знаят какви книжки се издават в България. Те искат да видят документ на латиница, че еди кой си може да управлява еди какво си превозно средство. А дали книжката е "международна" или "европейска", това тях не ги интересува.

                Comment


                  #9
                  Отг: Шофьорска книжка

                  Написано от RosDi
                  Моята е такава със синьото знаме защото е издадена сега, но на съпругата е през 2007 и има разлики, и поясненията са на български относно категориите, това ме притеснява.За всеки случай да направим и по една "международна".
                  Ти ме замисли....Аз си подадох едно заявление да ми преместят регистрацията и ще подам документи за шоф. книжка след 3-4 седмици някъде. Каква е разликата м/у международната и обикновената книжка? Може ли в БГ да се кара с международна и обратното?

                  Comment


                    #10
                    Отг: Шофьорска книжка

                    Моята книжка беше издадена 2006, без ЕУ знаците и нямах никакви проблеми (носих си и превод за всеки случай). На половинката беше новата ЕУ книжка, той нямаше превод и пак нямаше проблеми. Международни книжки не сме вадили.

                    Comment


                      #11
                      Отг: Шофьорска книжка

                      RosDi, скъпичко си ги намерил преводите...Аз вчера дадох 5 стр. за превод по 10 лв.страница. Сори за off topic-а.

                      Comment

                      Working...
                      X