Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Емиграция-помощ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Емиграция-помощ

    Здравейте, казвам се Бойко почти на 27 съм със съпругата планираме емиграция и се нуждаем от малко информация относно шансовете за положителен резултат.
    Както казах аз съм на почти 27 г . езика ми е на прилично ниво, завършил съм маркетинг на ниво бакалавър, имам пет години стаж в маркетинга и продажбите също така съм се занимавал и с водопровод. Съпругата става на 25 през юли семестриално е завършила магистратура рекламен мениджмънт и също се оправя доста добре с английския. Имаме си и едно малко слънчице което към днешна дата е на 20 дни. Ще съм благодарен за всякаква информация по темата. Благодаря предварително.

    #2
    Отг: Емиграция-помощ

    http://www.immi.gov.au/ - тук е пълно с информация по темата

    Ако имаш конкретни въпроси питай

    ПП: Забравете за точки за стаж, признават го само след дипломиране
    The depraved are devoted.

    Comment


      #3
      Отг: Емиграция-помощ

      Основно ме интересува каква е ситуацията с бебето? Ще има ли право на детски и прочие? И друга важно, което не намирам в сайта има ли някакво значение при точкуването това, че искаме да заминенм всички най-вече за бебето?

      Comment


        #4
        Отг: Емиграция-помощ

        Здрасти Бойко! Ето малко какво от социалните служби в Австралия:


        Обикновено какво се прави, или какво направиха мои познати (даже май две семейства в подобно положение). Първо идва основният кандидат (в случая, мъжът), намира квартира, започва работа и след 6 месеца примерно идва жената и детето/децата. Идеята е, че в началото разходите и несигурността са огромни, а Австралия няма задължението да посрещне имигрантите с разтворени обятия, да им даде подслон, храна, и работа. Общо взето такива утопични държави на нашата планета липсват.

        По-важна е концентрацията върху покриване на изискванията за миграция и най-вече английски.

        За малкото: http://www.humanservices.gov.au/cust...hild-care-fees
        Само виж внимателно какви са изискванията - не съм чел внимателно, но като отворих, концентрацията е върху имунизациите. Направето му всичко, което се изисква и всичко, което се препоръчва. Отделно трябва да се види дали имате право на помощ, защото има вероятност някои видове помощ да не са достъпни за новопристигнали емигранти през първите 2 години (мисля, че беше само за регионалните провизионни визи като 489 примерно).

        Пиши каквото откриеш и ако има нещо за доуточняване. Давай и линкове, ако прочетеш някъде нещо. По принцип насериозно се взема информация само от gov.au сайтове.

        Comment


          #5
          Отг: Емиграция-помощ

          Здрасти

          С бебе или без бебе за визата няма никакво значение (освен ако има някой много лош медицински проблем и ви издъни при медицинските). Нито ви помага на апликацията, нито пречи. Лошото е че трябва и бебешката виза да се активира до 1-та година заедно с вашите, ако смятате да го взимате след поне 4г (като мен) ще трябва да се набутате с 2посочен билет за активация.

          Само теоретично съм запозната с въпроса за детските но с резидънт виза първите 2г нямате право на никакви социални помощи освен детски. Мисля че са 2 вида детски и отчасти покриват таксата за ясла. Дотук ми свършват теоретичните познания, останалото както Ники е казал - от gov.au сайтове.

          Comment


            #6
            Отг: Емиграция-помощ

            Разглеждайки сайта попаднах на това http://www.immi.gov.au/skilled/gener...led-migration/ и така като гледам са спрели да приемат апликации за почти всички визи. А с тази покана нещо не са ми ясни нещата. Кой трябва да ми я изпрати? Някой близък, работодател или ...? И ако е работодател как точно стават нещата? Четох, четох и честно казано взех да се обърквам. Ще съм благодарен ако може да ми разясните малко.

            Comment


              #7
              Отг: Емиграция-помощ

              Виж тук http://www.immi.gov.au/skills/skillselect/, има визи но са с други номера, защото има някаква промяна след 01.07.2012:

              From 1 July 2012, if you are interested in the following visas, you will need to submit an EOI and receive an invitation before you can apply for a visa:

              You can also express interest in the following visa programs on your EOI to be contacted by an employer.

              You can express interest in a range of skilled migration visas in one EOI.

              Поздрави,
              Стефан

              Comment

              Working...
              X