Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Условия на старите жителски визи 175/176

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Условия на старите жителски визи 175/176

    Здравейте - интересува ме следното (за мене, представете си!). Тези 2 визи се различават само по това как се получават съответно без/със спонсорство. Дали някой знае за какъв срок се издават в паспорта - примерно 2 г, 10 г или безсрочни
    и имат ли условия (примерно: минимален престой в страната, или да не се излиза след определен период).
    Също, колко време след издаването трябва да се влезе в страната, за да се "активира" визата?

    #2
    Отг: Условия на старите жителски визи 175/176

    Здравей Ники,

    То аз още нямам и Кейс Офисър (очаквам да се появи към края на месеца), но ще се опитам да синтезирам каквото съм попрочел по темата напоследък...

    Мисля, че всички ПР визи са еднакви по отношение на нещата за които питаш. Визите са 5-годишни и първоначалния период за влизане е до една година от по-ранната от двете дати - на свидетелството/ата за съдимост или медицинското. Не знам дали тези 5 години се броят от датата на издаване на визата или на първото влизане с нея.
    През тези 5 г може да се влиза без ограничения като ако изтичането на визата те е сварило в Австралия можеш да останеш завинаги. За да влезеш отново, обаче, ще ти трябва или нова виза или гражданство.
    Самите визи нямат условия като "минимален престой в страната", но има условия за други неща - напр. ако кандидатстваш за гражданство има изискване да си живял 4 г.
    От 2-3 месеца насам, за да демотивират хората от поставяне на стикери в паспортите, въведоха такса за това от 70 долара.

    Comment


      #3
      Отг: Условия на старите жителски визи 175/176

      Потвърждавам каквото permutation е казал с малко допълнения:

      Не знам дали тези 5 години се броят от датата на издаване на визата или на първото влизане с нея.
      От датата на издаване

      За да влезеш отново, обаче, ще ти трябва или нова виза или гражданство.
      Трябва ти това: http://www.immi.gov.au/migrants/resi...ligibility.htm (или гражданство разбира се). В общият случай условието е: "
      You must have spent two of the last five years in Australia as a permanent resident or citizen."

      От 2-3 месеца насам, за да демотивират хората от поставяне на стикери в паспортите, въведоха такса за това от 70 долара.

      Не ти трябва стикера но на бая места ми го гледаха и опипваха. Ако навсякъде трябваше да се обяснявам че съм резидънт ама трябва да го проверят в сайта щях да се изнервя доста.

      Comment


        #4
        Отг: Условия на старите жителски визи 175/176

        Това ми изнася - ще вляза да си активирам визата примерно (то рибата е още в морето, но аз правя планове). Ще си изчакам още 3 години да си взема НЗ гражданство (което не ми трябва, ако имам ОЗ виза) и после ако ми скимне ще ида вече в Австралия - колко ще съм стар тогава!

        Добре е, че ще имам нов паспорт тази година, та поне той да не изтича. Защото за разлика от ОЗ, в НЗ ДЪРЖАТ на стикера в паспорта и без стикер няма да те пуснат обратно в държавата - нищо че имат всичко електронно.

        Comment


          #5
          Отг: Условия на старите жителски визи 175/176

          Написано от anita82 Виж мнението
          Не ти трябва стикера но на бая места ми го гледаха и опипваха. Ако навсякъде трябваше да се обяснявам че съм резидънт ама трябва да го проверят в сайта щях да се изнервя доста.
          За нови имигранти в Австралия БГ паспорта ли е основен документ за самоличност? Има ли проверка при влизане в самолет за вътрешен полет, напр? Ако си извадиш шофьорска книжка?

          Comment


            #6
            Отг: Условия на старите жителски визи 175/176

            Паспорта ти трябва само при излизане от страната и докато си извадиш разните Medicare и подобни. После го оставяш в шкафа и си вадиш или шофьорска книжка или нещо като лична карта (Proof of age card).
            При вътрешните полети ти трябва някакъв документ със снимката ти и името колкото да ти дадат бордната карта, иначе никой не се интересува от визи, паспорти и тн.

            Comment


              #7
              Отг: Условия на старите жителски визи 175/176

              Да, идеално - а аз ще си извадя шофьорска книжка без изпити на база американската и новозеландската

              Comment


                #8
                Отг: Условия на старите жителски визи 175/176

                Еми гъзарите сте така Обикновенните БГ-та си минаваме 3те изпита заедно с австралийските тийнове

                Comment


                  #9
                  Отг: Условия на старите жителски визи 175/176

                  Написано от anita82 Виж мнението

                  Не ти трябва стикера но на бая места ми го гледаха и опипваха. Ако навсякъде трябваше да се обяснявам че съм резидънт ама трябва да го проверят в сайта щях да се изнервя доста.
                  Преди 2 дни пуснах на англ. една тема за това дали трябва стикер в паспорта и повечето се съгласяват, че няма смисъл. Обаче един индиец ми подсказа, че като доказателство може да служи и (заедно с разпечатката на емайла) печата на имиграционните когато влизаш в страната.
                  Някой "австралиец" може ли да подскаже какъв е този печат, подсказва ли че си на ПР виза?

                  Comment


                    #10
                    Отг: Условия на старите жителски визи 175/176

                    (малко наизуст че паспорта ми е вкъщи)
                    Печата си е стандартен граничен печат с дата и държава в която си влязъл. Предполагам е един и същ и за туристите, и за ПРите, и за местните. По никакъв начин не определя какъв ти е статуса в държавата.

                    линкче от google:

                    Comment

                    Working...
                    X