Съобщение

Collapse
No announcement yet.

IELTS за твори апликант

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    IELTS за твори апликант

    Здравейте,

    Искам да ви помоля за мнение по следната тема.

    За тези които не са ми чели другите постинги - преди 10 дни получих покана за подаване на документи за виза клас 189, но още обмисляме някои подробности и в тази връзка...

    Съпругата ми е юрист в БГ и нейното образование има само символичен смисъл в Австралия. Затова, макар да не знаем какви възможности и изненади ще ни предложи живота там, има някаква вероятност да и се наложи да се доквалифицира в Австралия. Планираме тя да се яви на ИЕЛТС през Януари, за да докаже функционален английски, като на мен ми се струва че е по-разумно тя да се яви на Академик ИЕЛТС, за да може, ако извади приличен резултат, да го ползва на място.

    Голямата разлика между двата теста е в Reading и първата задача на Writing модулите. Особено Reading е наистина много по-сложен при академичния тест, но това май се взема предвид от оценяващите:
    Read our guidelines for the IELTS Assessment criteria for scoring IELTS.

    Една и съща оценка и при двата се вади с разлика от 7-8 верни отговора.

    Мислите ли, че я съветвам да поеме излишен риск?

    Поздрави!

    #2
    Отг: IELTS за твори апликант

    Според мен не е нужно да си усложняваш живота. Първо, след като ти искат по - ниско ниво (general), да тичаш да доказваш по - високо ниво на английски е без мислено. И второ ако не го вземе с минимум 4.5 ще трябва да плащаш допълнително такса от 4 250 австралийски долара и да ходи на курсове по английски, там.

    Успех и честито.
    The depraved are devoted.

    Comment


      #3
      Отг: IELTS за твори апликант

      И според мен не е необходимо. Доколкото успявам да те разбера - жена ти е с не много добро ниво английски. За кандидатстване ще е по-добре да ползва общия и нека види какво ще изкара на него. По-лесно и по-бързо ще мине. За доучване, ако се навиете на подобна стъпка (а това ще е доста нагорно, особено без език) ще се разбере от учебното заведение.

      В университет ще имат отделни изисквания и може да прегледате и да реши тя какво точно иска да прави като отидете в Австралия и какви са изискванията. Само тогава ще можете да вземете информирано решение и да се яви на изпит. И друго - ако изискването за втори кандидат е 4.5 поне (за да се избегне такса за обучение по английски), то препоръчвам да се държи общия, а не академичния, особено ако нивото й е на границата.

      Comment


        #4
        Отг: IELTS за твори апликант

        Благодаря за мненията!

        Моята идея е свързана с това че оценките отчитат степента на трудност - напр. обикновено при Reading, 5 се пише при само 15 верни (Академичен) и 23 верни (GT). На мен това ми се струва достатъчен дискаунт, но понеже не мога да съм сигурен реших да попитам хора с повече опит от мен.

        Като се стремя да съм обективен - очаквам на Слушане и Четене (ГТ) да изкара 6.5-7 и 5 на Говорене и Писане. Общо това ще е оценка 5.5-6, което е ниско за университет и обезсмисля явяването на Академик към този момент.
        А също така, предполагам, че и тя ще си избере да се яви на ГТ, защото е с по-малка търпимост към риска от мен

        Comment


          #5
          Отг: IELTS за твори апликант

          NickiG е прав. Сега ти трябва 4.5 средно на General, а за уни-то най-вероятно ще трябва 6+ Academic, ако стигнете до там и решите, че Ви трябва.

          Не се напъвайте излишно, ако не знаете точно за какво Ви трябва. Аз на твое място бих заложил на сигурното и по-бързото. А и след това винаги можеш да се явиш и на академик и може да се окаже дори по-лесно след като известно време сте практикували на място.

          Успех!

          Comment

          Working...
          X