Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вече стигнал донякъде...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Вече стигнал донякъде...

    Здравейте,

    Наскоро открих този форум и пиша за първи път в него.

    От лятото действам в посока емиграция към Австралия и досега съм изкарал ИЕЛТС и Асесмънт пред ACS - събирам 65 точки. Ресистрирах SkillSelect EOI и на теория трябва да получа покана за подаване на документи за виза 189 в разумен срок, защото според последните резултати към момента (15 Окт) над половината поканени има 60 точки.

    Според вас заслужава ли си да кандидатствам за щатски номинации - рискувам ли ако не го направя? Дали не пропускам нещо?

    Поздрави!

    #2
    Отг: Вече стигнал донякъде...

    Добре дошъл и честито! Анита е експерт тука, но и аз може да се поровя да видя как стоят нещата, защото поизостанах малко с информацията за новата система (аз действам още по тази от 2008ма, когато подадох). Кога подаде? Виж тази табличка:

    Home Affairs brings together Australia's federal law enforcement, national and transport security, criminal justice, emergency management, multicultural affairs, settlement services and immigration and border-related functions, working together to keep Australia safe.


    Пише, че до 5 седмици назначават кейс офисър за 189 в приоритетна група 4. Същото е и за номинирана виза 190 в приоритетна група 3 - тоест май няма значение. Аз бих изчакал до края на януари и ако има място, където наистина би искал да живееш, тогава да търсиш спонсорство от там. Аз искам в Куинсланд, но пък те нямат спонсорство за ИТ.

    Comment


      #3
      Отг: Вече стигнал донякъде...

      Здрасти

      И аз съм по старата система, тогава основната разлике беше че със спонсорство ти назначават кейс офисър след месец (в моят случай 3 дни) а без спонсорство - след 9 В момента както си го описал май няма смисъл, сигурно ще те изтеглят скоро. Ако пък нещо се закучи винаги можеш да пуснеш за спонсорство и да ъпдейтнеш ЕОИ-то

      Comment


        #4
        Отг: Вече стигнал донякъде...

        Благодаря ви за отговорите!

        Действително досега не се бях се зачитал в детайли по процедурата за обработка на виза и като го направих виждам, че пак има поне едно предимство ако си номиниран - стандартното време за обравотка е 6 месеца, а не 12 ако не си номиниран. Имате ли представа какво е реалното време за издаване на виза? (ако няма забавяния с документите от твоя страна) 12 месеца ми се струват малко обезкуражителни...

        Comment


          #5
          Отг: Вече стигнал донякъде...

          1-2 месеца след като ти назначат кейс офисър, а това доколкото четох по новата процедура става бързо Оправи си всички документи (преводи, нотариуси) докато чакаш поканата, после по най-бързият начин пускай за виза и до 6м ще си тук

          Comment


            #6
            Отг: Вече стигнал донякъде...

            Разгледах необходимите документи за подаване за виза и виждам 2 странни неща:
            - Ники, ти представял ли си някакъв документ от казармата? (ако си имал подобни премеждия )
            - Анита, ако си сменяла имената (напр. фамилия) какви документи им прати за това? (преди години жена ми добави моята фамилия с тире и не знам дали това се тълкува като промяна)

            Разумно ли е човек да си поднови паспорта преди подаване?

            Поздрави

            Comment


              #7
              Отг: Вече стигнал донякъде...

              - Ники, ти представял ли си някакъв документ от казармата? (ако си имал подобни премеждия )
              да - заверена и преведена военна книжка на партньора, не са ни я искали но я видях в списъка и я сложих и нея. Не знам дали може без...
              - Анита, ако си сменяла имената (напр. фамилия) какви документи им прати за това? (преди години жена ми добави моята фамилия с тире и не знам дали това се тълкува като промяна)
              не съм и нямам идея.предполагам че акта за брак е достатъчен...
              Разумно ли е човек да си поднови паспорта преди подаване?
              аз го направих и не мисля че сгреших

              Comment


                #8
                Отг: Вече стигнал донякъде...

                Благодаря за мненията!
                Вече съм с покана - сега да му мисля!

                Comment


                  #9
                  Отг: Вече стигнал донякъде...

                  Хаха честитоо Действай бързичко с документите за да хванеш лятото тука. Иначе като Ники - 2 зими подред ще изкараш

                  Comment


                    #10
                    Отг: Вече стигнал донякъде...

                    Благодаря но няма да е много бързо - ще започна след поне 2 седмици като се преиздадат новите паспорти.

                    При стартиране на онлайн заявлението за виза се изисква въвеждане на паспортен номер и ме е "страх" да продължа да не би да не мога да го сменя с актуален след 2 седмици.

                    Ако горното е възможно и понеже се чака до 5 седмици да ти назначат Case Officer, някой може ли да ме посъветва дали е разумно да стартирам процедурата сега без да са готови всички документи, като допълвам липсващите през идните седмици? Целта е да не прахосвам тези 2 седмици които чакаме за новите паспорти.
                    Last edited by permutation; 18-11-12, 11:23.

                    Comment


                      #11
                      Отг: Вече стигнал донякъде...

                      Не знам как изглежда формата в момента, но преди беше със сума ти стъпки и можеше да ги редактираш до момента в който натиснеш "submit" и платиш. Реално тогава се водеше че си пуснал за виза, преди това е нещо като временна форма която може да попълваш на части. Кейс офисър се назначава след като платиш и изпратиш формата. Би трябвало и в момента да е такъв принципа...

                      Comment


                        #12
                        Отг: Вече стигнал донякъде...

                        Сега - от сайта на СкилСелект има линк да подадеш за виза. Като кликнеш, на първа стъпка се пренасят автоматично твоите данни от скиллселект и остава да попълниш няколко обикновени неща, вкл. номер на паспорт. При следващата стъпка пита "сигурен ли сте че личните данни са коректни?" Не съм продължавал, защото не съм сигурен дали ще мога да променя номера на паспорта. Мисля че следваща стъпка е формата за плащане.

                        Четох в други форуми че ползват номера на паспорта за уникален идентификатор (предполагам заедно с кода на държавата). Това сигурно са измишльотини, но не ми се рискува да си поведа двете деца и да кажат, че на титуляра номера на паспорта не отговаря... ще изчакам новите паспорти.

                        Доколкото разбирам от другите форуми, може да се качват исканите документите чак след плащането.

                        Comment


                          #13
                          Отг: Вече стигнал донякъде...

                          Здравейте, аз пуснах една самостоятелна тема с въпрос за state sponsorship, но да се разпиша и тук.

                          permutation, вървя по твоите стъпки май. Тази седмица ще са ми готови всички преводи и легализации и ще кандидатствам за assessment пред ACS. Междувременно ще се готвя за IELTS. Ама височък резултат искат, не си поплюват. После и съпругът ми ще кандидатства, понеже мнооого ни се иска да си спестим $4000 при недоказване на език на партньора.

                          За паспорта се замислих от вашите постинги...На детето изтича догодина и може да го подновим по-рано...Има ли изискване при кандидатстването паспортът да е с определена валидност (като при излизане в чужбина по принцип) или....?
                          И един по-различен въпрос към пребиваващите в Австралия и НЗ - ако ви изтекат паспортите там, в българското консулство ли ви вадят нови или...?

                          Ами, ще извинявате, но ще се отбивам из форума...

                          Comment


                            #14
                            Отг: Вече стигнал донякъде...

                            После и съпругът ми ще кандидатства, понеже мнооого ни се иска да си спестим $4000 при недоказване на език на партньора.
                            Къде ще кандидатства? Той трябва да изкара над 4.5 средно като 2ри апликант за да си спестите $4000 и това е, не трябва да кандидатства за виза, асесмънт и тн.

                            .На детето изтича догодина и може да го подновим по-рано...Има ли изискване при кандидатстването паспортът да е с определена валидност (като при излизане в чужбина по принцип) или....?
                            Подновявайте всичко докато сте още в БГ, иначе ще ви излезе скъпа разходката до Канбера Мисля че имаше условие за 6м валидност но даже и да няма е по-добре да дадете 20лв. сега отколкото $180 билет + $40 такси до посолството + $80 (май) за нов паспорт!

                            Comment


                              #15
                              Отг: Вече стигнал донякъде...

                              Къде ще кандидатства? Той трябва да изкара над 4.5 средно като 2ри апликант за да си спестите $4000 и това е, не трябва да кандидатства за виза, асесмънт и тн.
                              anita82, не съм го написала добре. За IELTS имах предвид, че ще кандидатства.
                              Като гледам сумата за паспортите и с оглед на разходката до Канбера...наистина по-добре да си ги подновим сега преди да сме кандидатствали за виза.
                              Но при положение, че ще изтипосам копие на сегашния си паспорт пред assessment комисията, а си го сменя, докато тече процедурата по одобрението, няма ли да ми направят проблем?
                              permutation, при теб как беше?

                              Comment

                              Working...
                              X