Съобщение

Collapse
No announcement yet.

20кг лимит за багаж

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    20кг лимит за багаж

    Здравейте,

    След около месец тръгваме към НЗ с малейжа еър, но и там е по 20 кг лимита, което за съжеление ни е крайно недостатъчно,пътуваме с малкия ни син който е на 2г и определено има нужда от много неща. Знаете ли някой превозвач до НЗ, всеки съвет е повече от добре дошъл.

    много ви благодаря

    #2
    Отг: Препоръчайте ми куфар

    Здрасти,

    За в бъдеще може да ползвате Емирейтс - лимита им е 30кг. Вие защо пътувате към НЗ - екскурзия или емиграция?

    Ако отивате на ваканция и доколкото разбрах вече имате купени билети...ами май трябва да се смествате в 20-те кг...

    Ако е емиграция имате 2 опции:
    - ако ви е първо пътуване може да се свържете с Малайзийските авиолинии и да им кажете че това ви е първо пътуване и активация на резидънт визата. Доколкото четох по форуми повечето авиолинии (вкл. Малайзия) отпускат двоен лимит (40кг) за първо пътуване. Обадете се и питайте, вкарайте и малко сълзи и драма че пътувате с малко дете и предполагам ще ви бъгат съпричастни.
    линкче: http://www.expatforum.com/expats/aus...-airlines.html

    - Може да ползвате БГ пощи или Катар карго за да пратите останалият багаж, проблемът е че ви трябва адрес в НЗ на който да го пратите, а предполагам нямате такъв. Или пригответе кашоните и ги дайте на приятел/родител да ви ги прати по-късно като сте се установили.
    Last edited by anita82; 11-10-12, 14:40.

    Comment


      #3
      Отг: Препоръчайте ми куфар

      Анита,
      големи големи благодарности за бързия отговор. Ще се свържа с Еър Малейжа. Ние нещо като емигрираме, съпригът ми е новозеландец, но до сега живеехме в БГ и най накрая се решихме да се преместим.

      Comment


        #4
        Отг: Препоръчайте ми куфар

        Хмм тогава не знам дали ще мине номера тъй като вашото не е точно активация на виза...не пречи да се пробва де. Може да използвате и коза че ако сте доволни от услугите им ще им станете редовни клиенти по тази скъпа дестинация БГ-НЗ

        Успех и пишете какво е станало, може да е полезно на някой друг в бъдеще

        Comment


          #5
          Отг: Препоръчайте ми куфар

          Лора, и ние с моя партньор пътувахме с Малайзийците - още една компания на чичо Скрудж. Виж какво направихме:
          След като се окопитихме, се благодарих, че толкова лесно се отървахме. Не ми се мислеше как щяхме иначе да се доберем до летището. Беше врем...

          Първо бях навлечен с 2 якета, чанта за лаптоп наблъскана с какво ли не около 5 кг, и отделно спортна чантичка през кръста наблъскана с фотоапарат, мобилни телефони, пари и документи, сак за да не тежи с 19.5кг (всъщност до 20.5 може) и отделно раница с 12 кг (вместо 5 кг).

          Ето ти ги 7кг повече + дрехите връз тебе + спестеното от сак вместо куфар още няколко килограма. Детето и то има право на някакъв багаж, така че оптимизирайте. Ако не можеш се вмести в "20" кг. и в 30 няма да успееш Винаги има нещо "необходимо". И да другото с БГ пощи като колет.

          Comment


            #6
            Отг: Препоръчайте ми куфар

            Благодаря ви Ники и Анита за съвети,

            аз съм чувала и за още един трик с торба за костюм и да накачиш колкото можеш дрехи. Първо ще звъна на Малейжа дано са благосклони, и ще се отчета какво е станало.
            Много хубав и полезен сайт ще го разгледам обстойно и ще се зарадвам да се запозная с вас.
            Поздрави

            Comment


              #7
              Отг: 20кг лимит за багаж

              Здравейте вече от НЗ,

              пристигнахме и вече си имаме дом както и интернет така че мога да разкажа как се справихме с багажа.
              Обадихме се на Малайзиа еър 3 пъти, но без никакъв резултат, общо взето казаха при закупуване на билета онлайн немогат да направят нищо, бяха много неучтиви. Опитахме си късмета три пъти за всеки случай ако някой каже нещо различно, но нищо, а се и чака по 30-40 минути на телефона. Така не ви препоръчвам да го правите. Наш познат които дълги години работи като регионален директор на авиолиния ми сподели, че различни държави имат сключен договор с различни авиолинии и само те ти дават двойно количество багаж. За НЗ е Сингапур еърлаин в момента.
              И така, пакетирахме по 21,5 кг (куфар) на човек, това е +4,5 кг и 12-13 кг ръчен багаж н човек вмесо 5кг, това е +21 кг, който за щастие никой непретегли. Взехме и чанта за детската количка в която сложихме всички якета и палта + около 5 кг. И така се справихме.
              Като цяло непрепоръчвам Малайсия еър, Представете си ни сложиха тримата да седим поотделно, дори дете на 2 години, за щастие стюердесата беше много разбрана и ни сложи заедно.

              Comment


                #8
                Отг: 20кг лимит за багаж

                Супер сте се справили, много успехи в новият дом Това със различните места е абсурдно особено с дете, добре че стюардесите са били точни.

                Аз от Емирейтс съм много доволна, 30кг лимит, никой не ми е мерил ръчният багаж и нямаше никакви проблеми с така наречената ми "дамска чанта" (беше мини пътна чанта) + раницата (която се водеше за ръчен багаж). Якето си го носих вързано на кръста, спокойно можеше да вържа и 2 и да ги прекарам Храната беше страхотна, тип индийска кухня, отдено бира на корем, филми, игри, музика и тн на персонално телевизорче. Доколкото разбрах от половинката и Сингапурските авиолинии са били нещо подобно (20кг багаж обаче!).

                Comment


                  #9
                  Отг: 20кг лимит за багаж

                  Вече повечето компании почнаха да се правят на чичо Скрудж. Така че трябва да се внимава. Най-добре се лети от и към САЩ, защото там е в сила "piece concept", а не както е прието "weight concept", тоест имаш право на 1 чанта задължително от 50 паунда (23 кг), а всяка следваща до 50 паунда се таксува на фиксирана цена от $50-$200 (което пак е по-добре от това, което малайзийците ми казаха 108 евро/кг).

                  Кога Европа като общ пазар ще въведе тази регулация за международни полети извън ЕС - може би никога. Голямо лобиране пада, сигурен съм. Ключът е да се пътува там където и когато е топло Аз и половинката за Тайланд/Камбоджа и Виетнам се побрахме с 2 малки ранички (тип ученически) + една раница 50л, която беше само 8 кг. Естествено това бяха одежди и чепици за 2 седмици Но схващате идеята.

                  Comment


                    #10
                    Отг: 20кг лимит за багаж

                    lora,
                    благодаря, че сподели. Намирам информацията ти и създалата се след нея дискусия за много полезна.

                    Поздрави!
                    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

                    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

                    Comment


                      #11
                      Отг: 20кг лимит за багаж

                      Офф//

                      Ники, кога ще пуснеш едно пътеписче за пътуването ви, ще бъде много интересно за четене, сигурен съм

                      Comment


                        #12
                        Отг: 20кг лимит за багаж

                        Емо, ти си нов тука - виж пътеписчето, всичко надлежно е написано от самото начало:
                        http://bg2nz.blogspot.com - просто след Нова Година 2012 го прехвърлих тука

                        Само дето не съм описал как станаха нещата с подаването на документи и защо. В момента гледам към Австралия. Да видим какво ще стане с нея

                        Comment

                        Working...
                        X