Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Взехме заветните визи!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Взехме заветните визи!

    Нека бъда първата разписала се за скромния раздел за Австралия
    Като цяло ето и нашата одисея:
    1. Желание и проучване за миграция в Австралия - Март 2010
    2. Събиране и подаване на документи за асесмънт от ЕА - Юли 2010
    3. Получаване на асесмънт Декември 2010
    4. Промяна на изисквавнията за Йелтс - драма, мъжът ми се мъчи да изкара заветните 7 ци,наложи му се да се яви 3 пъти докато успее. Йелтс 9 - 7 - 7- 7 взет Май 2011
    5. Подаване на докумнти за Стейт Спонсоршип към WA 10.06.2011
    6. Положителен отговор от WA на 16.06.2011
    7. Успяхме да подадем документи за 176 на 29.06.2011 малко преди да хлопнат вратите
    8. CO 28.07.2011 иска ни всички останали документи (медицински, свидетелства за съдимост)
    Тук стопирахме процедурата за да ме изчака CO-то да родя. Даде ни срок да се свържем с него след като родя. През това време аз се готвя за Йелтс който трябваше да държа на 24.09., да ама наша мома се появи на същия ден, та днес бях на Йелтс. След като родих писахме на CO и сега процедурата и срока да представим медицинските, паспорта и докумнтите на новия член, ни е удължен до средата на Декември.
    9. Взех Йелтс на 22.10 с 6,5 overal
    10. 06.12.2011 имаме Visa granted!!!
    пътят е дълъг както е казал поетът, но за упоритите и смелите се увенчава с късмет. Надявам се ние и нашите деца да сме здрави и дано там където отиваме те да имат по-добро и светло бъдеще от колкото ние!

    Поздрави на всички бъдещи членове на форума!

    #2
    Отг: Взехме заветните визи!

    Добре дошла,
    днес на срещата видях удовлетворението, което изпитвате и ви завидях за спокойствието
    Ще следим с интерес как се развиват нещата покрай вас - искам да те приканя да използвате Блог системата на нашия сайт, за да споделяте следващи стъпки, пътеписи или да пишете за нещата, който ви вълнуват.

    Успехи!
    Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

    Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

    Comment


      #3
      Отг: Взехме заветните визи!

      Честито! Баш на именния ми ден сте взели визи - късмет да ви носи!
      Ники

      П.П. И да не си забравяш паролата
      Last edited by NikiG; 25-01-12, 21:41.

      Comment


        #4
        Отг: Взехме заветните визи!

        Честито и от нас Жеко и Ина дето се мотахме толкова време та сега да се опитваме да гоним последният влак, както си говорим. Такива като вас ни дават кураж. Пожелаваме Ви много успехи в начинанието. Стискайте ни палци.

        Comment


          #5
          Re: Взехме заветните визи!

          Честито, вярвам, че ще успеете и занапред!

          Comment


            #6
            Отг: Взехме заветните визи!

            Ели, взехте ли билети? С коя компания и през къде?

            Comment


              #7
              Отг: Взехме заветните визи!

              Още не сме Ники. Сега сме на етап проучване на самолетни билети, трябва ни да позволяват повече багаж, храна и кошарка за бебе и разни такива, също така се чудиме да преспиме ли в Азия някъде където кацнем и да продължим на следващия ден или да се изтормозим 5-6 часа с две деца на летището!!!!
              Венци ще пътува Май месец, а ние живот и здраве ак на есен, така е все още има време.
              Някакви препоръки за това колко време предварително добре да се резервират билети????? Няма да забравям паролата Аз и в онзи форум не съм я забравила и все още се чудя кой и защо ме лиши от мнения

              Comment


                #8
                Отг: Взехме заветните визи!

                Да препоръчам нещо, което използват търсачките за билети - може да ги намериш с до $200 по-евтино отколкото другите сайтове. Отделно има опция да кажеш в кой месец искаш да пътуваш и ще ти намери най-ниската цена в този месец

                Виж сама: http://matrix.itasoftware.com

                Comment


                  #9
                  Отг: Поставяне на визите в паспортите

                  Написано от RosDi
                  Някой пращал ли е скоро до Сърбия паспорти за поставяне на виза, разхода доколкото разбрах ще в DHL 140лева(Може някой да сподели и друг куриер на по-ниска цена); по 70долара на паспорт в нашия случай 140долара. Според мен не си струва да се икономисат тези пари. Доколкото разбирам от мненията на Ники и Анита от другия форум по-добре е да има поставена виза.
                  Засега моят план е ако пътувам първоначално сам да пропусна тази стъпка, но ако решим четиримата да сме заедно задължително ще го направя - не мога да рискувам заради децата да ни бавят по някои междинни летища.

                  Comment

                  Working...
                  X