Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смятате ли , че това е измама?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Смятате ли , че това е измама?


    #2
    Отг: Смятате ли , че това е измама?

    Cairns е в Queensland, не във Victoria. Обявата не изглежда особено надеждна ама пък кой знае... между другото тази професия не изисква ли регистрация?

    Иначе не знам...не виждам какво би спечелил евенуален работодател от такава измама. Спонсорството е набутка за работодателя, не за работника и доколкото знам ДИАК проверяват фирмата преди да одобрят номинацията. Едва ли ще мине номинация при несъществуваща или съмнителна фирма, пък и в най-лошият случай ще изгърмиш с пари за визата и медицинските (средно около 1000лв). Не знам...аз бих пуснала поне е-мейл за повече детайли.

    Comment


      #3
      Отг: Смятате ли , че това е измама?

      Благодаря за бързата реакция.Специално за Виктория не се изисква регистрация и да пуснал съм едно запитване за подробности- малко нагло е от моя страна да искам подробности, но знае ли човек.

      Comment


        #4
        Отг: Смятате ли , че това е измама?

        Странна е обявата с такава очевидна грешка, но е писана от рускиня Не че имам нещо против. Всичко останало обаче се връзва - Cairns е регионален
        Home Affairs brings together Australia's federal law enforcement, national and transport security, criminal justice, emergency management, multicultural affairs, settlement services and immigration and border-related functions, working together to keep Australia safe.

        А и номерът на визата е правилен. Също така нямат полза да лъжат, за да извлекат лична информация, така че аз също бих подал.

        Comment


          #5
          Отг: Смятате ли , че това е измама?

          Здравей и на Ники, благодаря ви за всички насоки и напътствия дадени безрезервно. Загубих се защото не изкарах на иелтс нужните ми 7 и увиснах с точките, за съжаление скоро навършвам 40 и отивам на 8 , което е невъзможно, за това подобно решение със спонсор е единственото за мен. Писах на имейл за повече инфо и ако е интересно ще ви информирам за развитието. Има несъответствие, защото моята професия е с регистрационен режим в куинс и на свободен за виктория- така мисля де все още нямам отговор.

          Comment


            #6
            Отг: Смятате ли , че това е измама?

            mimomeen би ли казал как си смяташ точките? Аз предполагайки какви са ти квалификациите ги докарах до 60 ако си вече на 40г. и изкараш 7 на ИЕЛТС. Обаче кажи дали съм права:

            15 - възраст 40-44г
            10 - ИЕЛТС 7
            10(15) - трудов опит, над 5 или 8 години
            15 - бакалавърска степен
            10 - регионално спонсорство
            -------------
            60(65) тотал в зависимост колко ти е опита. Пас-марка на skill select e 60, при твоята професия едва ли има много конкуренция та може и така да минеш?

            Comment


              #7
              Отг: Смятате ли , че това е измама?

              1. Бакалавър- много е сложно , но аз се водя с полувисше и трябва да приравнявам - време няма
              2.7 на иелтс ще е постижимо след 2*40 часа учене- отново време
              3. 12 години стаж , от които доказуеми през НОИ - 7, другите са в сивия сектор
              4. Спонсорство от щат - след представен иелтс
              5. Тук може да бъркам, но мисля че от пула се теглят хора на база точки, а не на база професия и моите са доста надолу.
              Последно - не напразно два пъти използвам “време“, защото през това време трябва да осигурявам финансово моето семейство и за това идеалния вариянт е спонсорство от работодател иначе си бутам бавно по списък

              Comment


                #8
                Отг: Смятате ли , че това е измама?

                Теоретично дипломата ще даде 10т. в такъв случай, доказуемостта на трудовият стаж пред НОИ не е от значение стига да може да се вземе бележка от работодател. Така че от дипломата 10т + 15т от стаж пак се закърпва на 60т (при 7 ИЕЛТС де)
                5. Тук може да бъркам, но мисля че от пула се теглят хора на база точки, а не на база професия и моите са доста надолу.
                Принципно да...обаче ако се достигне прага на дадена професия спират да теглят по нея до края на годината, така че към края на годината би трябвало да имат повечко шанс хората от по-редки професии. Теоретично де, ще се види като мине 1г. от въвеждането на скилселекта

                Имай в предвид и този сценарии, спонсорството е ясно че е по-лесна и бърза процедура, но ако добуташ до някакъв вид резидънс виза би било най-добро Някакво развитие по обявата има ли?

                Comment


                  #9
                  Отг: Смятате ли , че това е измама?

                  Пратих два имейла- един с молба за повече инфо и друг със CV, но и от двата отговор няма. След ровене открих още обяви от тази агенция(явно е агенция за подбор на персонал) за готвачи, градинари и други занаятчийски професии.
                  Last edited by mimomeen; 28-08-12, 07:15.

                  Comment

                  Working...
                  X