Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Емиграция преди/след 40 години (НЗ/Австралия)?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
Clear All
new posts

    Емиграция преди/след 40 години (НЗ/Австралия)?

    Написано от NikiG Виж мнението
    Ха добре дошъл Да не би да искаш да емигрираш в една от южните англоговорящи страни?? Започнал си да разучаваш нещата, защото си много близко до една граница от 40 навършени години, където се променят точките за кандидатстване (за НЗ със сигурност, за Австралия съм почти сигурен). Ще чакаме да напишеш повечко какви са ти намеренията!
    Здравейте, в този ред на мисли искам да задам един въпрос, касаещ мои приятели които се подготвят за процедурата. Българи, които живеят и работят от 4 години в Англия, с много добър английски, сериозни професии и с дългогодишен доказуем опит.
    Но водещият кандидат ще е на 39 години в момента на кандидатстването. Събират необходимите точки. Смятате ли че ще имат шанс да бъдат изтеглени? Някъде бях прочела че след 37 години почти няма шанс да те изтеглят, наистина ли е така? Става въпрос за Австралия, за Нова Зеландия май няма да им стигне времето.

    #2
    Отг: Представяне:

    Fairyland - изтеглянето е на база точки и е автоматично. Тоест ако да кажем имаш 70 т. и си на 40 г. примерно, ще бъдеш изтеглен преди някой, който е на 30 г., но има само 65 т. Един вид единствената дискриминация при тегленето е броят точки, които си изкарал. Не знам как е за Австралия в момента положението при равни други условия (тоест дали ще предпочетат някой на 30 (повече точки за възраст, но по-малко точки за опит) или на 39 (по-малко точки за възраст, но повече точки за опит)).

    За Нова Зеландия е лесно, защото всеки 2 седмици обявяват критериите, по които изтеглят хора от пула, а те се базират на това да изтеглят между 550 и 650 молби. Със 140 т. се изтеглят 100% от подалите (ако само в тази група има повече от 650, което никога не съм го виждал, тогава тези, които имат предложение за работа ще бъдат разгледани с предимство). Следват тези, които имат между 100 и 140 т. и имат предложение за работа. Значи във всеки един момент подборът спира, ако се достигне 550-650 молби. НО, всички които отговарят на условието ще бъдат разгледани. Тези 2 критерия горе дето посочих са твърди и еднакви за всяка селекция. Съответно ако не се запълнят местата, тогава:
    1) се включват молби с по-малко от 140 т. и с 15 бонус т. за опит
    2) молби с по-малко от 140 т. и с 10 бонус т. за опит
    Напоследък последната категория не е теглена, защото таз година кандидатите са много добре подготвени (а и заради проблемите в Европа и САЩ емиграцията насам е много увеличена).

    Comment


      #3
      Отг: Емиграция преди/след 40 години (НЗ/Австралия)

      Последните две мнения са преместени в нова тема от тук: http://www.bg2nz.com/showthread.php?t=126
      Новозеландския позитивизъм има действието на българската неволя

      Заповядайте в работната ми страница във фейсбук - www.fb.com/hdd123

      Comment

      Working...
      X